GP Texasu - Pole position si posedmé v řadě vybojoval Marc Márquez

Moto3 - 2. kvalifikace

Do čela druhé části kvalifikace Moto3 se na jejím počátku dostal Darryn Binder (CIP Green Power) s časem 2'33,999. 1,474 sekundy na jihoafrického závodníka ztrácel druhý Raúl Fernandez (Sama Qatar Angel Nieto Team), na třetím místě pak jel Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse). Jakubovi Kornfeilovi (Redox PruestelGP) patřila až 15. příčka.

V polovině kvalifikace dokázal čas Raúla Fernandeze atakovat Niccoló Antonelli, který snížil náskok Bindera na 1,343 sekundy. Osmnáctiletého Španěla následně odsunula hned šestice závodníků včetně Alonse Lopeze (Estrella Galicia 0,0) či Jaumeho Masii (Bester Capital Dubai), Raúl Fernandez však zabojoval a záhy si druhé místo vybojoval zpět.

V poslední minutě se před Darryna Bindera dostal Niccoló Antonelli s časem 2'31,346 sekundy. Pro Arona Caneta (Sterilgarda Max Racing Team) jedoucího na čtvrté pozici a osmého Lorenza Dalla Portu (Leopard Racing) naopak kvalifikace skončila. Oba závodníci skončili na zemi. Jakub Kornfeil se stále pohyboval na 15. místě.

Z pole position nakonec do závodu odstartuje Niccoló Antonelli, kterého v první řadě doplní Raúl Fernandez Gabrielem Rodrigem (Kömmerling Gresini Moto3), jenž se na třetí pozici posunul až v úplném závěru. Z druhé řady vyrazí Jaume Masia, Darryn Binder a Aron Canet, ze třetí pak Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse), John McPhee (Petronas Sprinta Racing) a Alonso Lopez (Estrella Galicia 0,0). Českého zástupce Jakuba Kornfeila čeká start z 15. příčky.

GP Texasu, Moto3 – 2. kvalifikace