GP Španělska – Závod MotoGP vyhrál Márquez, Kornfeil sedmý v Moto3

Moto3 – Závod (22kol)

Do závodu na 22 kol odstartoval z první řady Lorenzo Dalla Porta (Leopard Racing), Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse) a Celestino Vietti (SKY Racing Team VR46). Z druhé řady vyrazila trojice Niccoló Antonelli (SIC58 Squadra Corse), Dennis Foggia (SKY Racing Team VR46) a Gabriel Rodrigo (Kömmerling Gresini Moto3). Třetí řada a Aron Canet (Sterilgarda Max Racing Team), Marcos Ramirez (Bester Capital Dubai) a Albert Arenas (Sama Qatar Angel Nieto Team). Jakub Kornfeil (Redox PrüstelGP) do závodu startoval dvanáctý, Filip Salač (Redox PrüstelGP) osmadvacátý.

Výborně odstartoval Tatsuki Suzuki, který převzal vedení a snažil se svým soupeřům ujet. Ve druhém kole vedl Japonec náskokem šesti desetin. Druhý byl Niccoló Antonelli, třetí jel Celestino Vietti, čtvrtý Lorenzo Dalla Porta a pátý Aron Canet. Po kolizi s Albertem Arenasem skončil na zemi Gabriel Rodrigo a vše znovu před Jakubem Kornfeilem, jenž musel na brzdy, což českého závodníka přibrzdilo v cestě do první desítky. Havaroval lídr průběžného hodnocení Jaume Masia (Bester Capital Dubai), takže poměrně divoký úvod závodu. Filip Salač byl po čtyřech kolech pětadvacátý.

Po pěti kolech byl zpátky na první pozici Lorenzo Dalla Porta. Za Italem jel Celestino Vietti, třetí Niccoló Antonelli, čtvrtý Tatsuki Suzuki, pátý Aron Canet a šestý byl John McPhee (Petronas Sprinta Racing) s novým rekordem 1'46,365 sekundy. Jakub Kornfeil jel osmý a byl součástí vedoucí skupiny, která čítala na dvanáct závodníků. Znovu to bylo o soubojích s Romano Fenatim, takže snad se to tentokrát obejde bez zranění českého jezdce. V osmém kole jel Jakub Kornfeil pátý, Filip Salač třiadvacátý.

V polovině závodu probíhala bitva o pozice v Top10 stejně intenzivně jako v samotném úvodu. Na první pozici jel Tatsuki Suzuki, těsně za Japoncem Lorenzo Dalla Porta, Aron Canet, Celestino Vietti, Dennis Foggia, který dotal varování ohledně zkracování tratě, šestý jel Romano Fenati, sedmý Tony Arbolino (VNE Snipers), osmý Marcos Ramirez (Leopard Racing), devátý Fernadez a desátý Jakub Kornfeil, jenž byl v jedné ze zatáček delší na brzdy. (Aktualizace) Filip Salač měl technickou poruchu, takže šance na možné body tím skončila. Riccardo Rossi dostal penalizaci v podobě “Long Lap Penalty“.

V osmnáctém kole závodu měla vedoucí skupina celkem dvanáct jezdců. O první pozici bojoval Tatsuki Suzuki, Marcos Ramirez, Celestino Vietti, Niccoló Antonelli, Lorenzo Dalla Porta, Jakub Kornfeil, Aron Canet, Sergio Garcia, Dennis Foggia, Albert Arenas, Fernandez a Romano Fenati. Ital Vietti najel na trávu lemující trať a měl co dělat, aby si za jízdy nevystoupil. Mimo trať byl i Dennis Foggia, který už byl dříve varován, takže si musel projet delší zatáčkou v rámci penalizace. V páté zatáčce havaroval Marcos Ramirez, který málem sundal Antonelliho a Fenati vyjel mimo trať, kde skončil. Následně dostal highsider Raul Fernandez, který poslal k zemi Sergia Garciu. Jakub Kornfeil byl stále ve hře o pódiové umístění a v posledním kole jel třetí.

Poslední kolo bylo ve znamení bitvy o pozice na stupních vítězů, která byla napínavá až do konce, jelikož její součástí byl i český závodník Jakub Kornfeil. Ten byl bohužel v jednu chvíli delší na brzdy, čehož využili jeho soupeři a Kornfeil nakonec bodoval sedmým místem v cíli. Závod vyhrál Niccoló Antonelli, druhý projel cílem jeho týmový kolega Tatsuki Suzuki, takže double pro tým SIC58 Squadra Corse. Třetí místo vybojoval Ital Celestino Vietti.