GP Španělska – První závod vyhrál Quartararo, Márquez po stíhací jízdě skončil na nosítkách

Moto2 – Závod (23kol)

Do závodu na 23 kol odstartoval z první řady Jorge Martin (Red Bull KTM Ajo), Jorge Navarro (HDR Heidrun Speed Up) a Sam Lowes (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS). Z druhé řady vyrazil Luca Marini (SKY Racing Team VR46), Marco Bezzecchi (SKY Racing Team VR46) a Aron Canet (Inde Aspar Team Moto2). Třetí řada a trojice Marcel Schrötter (Liqui Moly Intact GP), Tetsuta Nagashima (Red Bull KTM Ajo) a Xavi Vierge (Petronas Sprinta Racing).

Absolutně nepodařený start předvedl Jorge Navarro, který spadl už v první zatáčce, nicméně bylo to tam po kontaktu s Italem Bezzecchim. Naopak velmi dobře si vedl nováček Aron Canet, který se hned po první zatáčce dostal za vedoucího jezdce, kterým byl Jorge Martin. Třetí jel Luca Marini, čtvrtý Japonec Nagashima a pátý byl Marcel Schrötter.

V osmém kole havaroval v desáté zatáčce Marco Bezzecchi, jemuž se v přípravě dařilo velmi dobře, ale rychlost nakonec v body nepromění. Závodní pole vedl Luca Marini, jemuž se povedlo najet jednu sekundu na druhého Japonce Nagashima. Třetí jel Jorge Martin, čtvrtý Aron Canet a pátý byl Sam Lowes. Závod předčasně ukončil Marcel Schrötter, který havaroval, ale z místa pádu naštěstí odešel po svých.

Do druhé poloviny závodu najížděl ve vedení Luca Marini, jehož náskok představoval 1,5 sekundy. Druhý byl Tetsuta Nagashima, třetí Jorge Martin, čtvrtý Sam Lowes a pátý Aron Canet. Rozdíly mezi jezdci byly víc jak jednu sekundu, takže to nevypadalo na nějaký zvlášť vyrovnaný a napínavý závěr, nicméně rozhodnuto nebylo, jelikož to je v závodech až poté, co jezdci projedou cílem.

Pět kol před cílem udržoval první Luca Marini náskok na 1,5 sekundy. Druhý Tetsuta Nagashima měl v jednu chvíli slabší chvilku, když mu jeho motorka málem vykličkovala mimo trať, ale Japonec to ustál a na třetího Jorge Martina si držel náskok necelých pěti sekund. Sam Lowes přidal a na pódiové umístění mu scházelo šest desetin, což ještě bylo v jeho silách.

Závod s přehledem vyhrál Ital Luca Marini. Druhý projel cílem Tetsuta Nagashima a třetí místo slaví Jorge Martin, který nepřipustil závěrečnou bitvu se Samem Lowesem, jemuž nakonec ujel na rozdíl 1,3 sekundy. První pětku uzavřel Aron Canet.