GP Rakouska – Sprint MotoGP™ vyhrál Bagnaia, Salač v kvalifikaci Moto2™ dvanáctý

Moto2™ - 2.kvalifikace

Jen co začala druhá kvalifikace, havaroval ve druhé zatáčce jeden z favoritů na pole position a lídr průběžného hodnocení Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo). Motorka nebyla naštěstí pro španěla poškozena natolik, aby s ní nedojel zpět do boxů, takže naděje se posunout pořadím nahoru stále žila. Osm minut před koncem tréninku spadl ve stejném místě Aron Canet (Pons Wegow Los40), jemuž v tu chvíli patřil osmý čas 1’34,859 sekundy. Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) byl desátý s kolem 1’35,048 sekundy.

Tři minuty před koncem kvalifikace nastavil Pedro Acosta kolo za 1’34,040 sekundy a z poslední osmnácté pozice se posunul na první. Španěl byl o 0,271 sekundy rychlejší než do té chvíle první Ai Ogura (IDEMITSU Honda Team Asia). Filip Salač byl prozatím dvanáctý. Havaroval Sam Lowes (Elf Marc VDS Racing Team), jemuž se stala osudnou desátá zatáčka. V závěru kvalifikace spadl Alonso Lopez (SpeedUp Racing), jedenáctý v pořadí.

Pole position vyhrál časem 1’34,040 sekundy Pedro Acosta, jehož nezastavil ani pád, takže pro závod favorit na vítězství číslo jedna. Na druhou pozici se kvalifikoval Ai Ogura, třetí je Celestino Vietti. Brit Jake Dixon (Autosolar GASGAS Aspar Team), Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia) a Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) odstartují z druhé řady. Čech Filip Salač se do závodu kvalifikoval dvanáctým časem 1’35,048 sekundy.