GP Rakouska – Sprint MotoGP™ vyhrál Bagnaia, Salač v kvalifikaci Moto2™ dvanáctý

Moto3™ - 2.kvalifikace

Krátce poté, co začala druhá kvalifikace, skončil mimo trať Romano Fenati (Rivacold Snipers Team), což byl pro Itala samozřejmě velký problém. Technický problém řešil Deniz Öncü (Red Bull KTM Ajo), jemuž se motorku podařilo dostat do boxů, jenže času na zajetí rychlého kola bylo nebylo moc.

V době, kdy do konce kvalifikace zbývalo šest minut vedl tabulku časů Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) s časem na kolo 1’41,875 sekundy. Druhý David Alonso (Autosolar GASGAS Aspar Moto3) ztrácel 0,074 sekundy, třetí Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) byl přes desetinu pomalejší. Bitva o pole postion ale vrcholila až v posledních sekundách.

V závěru překvapil Collin Veijer, který časem 1’41,486 sekundy vyhrál rakouskou kvalifikaci a získal první pole position v kariéře jezdce Moto3™. Je to první pole position (v jakékoliv třídě) jezdce z Nizozemska od roku 1999, když v české GP získal pole position Jurgen van den Goorbergh. Druhý v pořadí skončil Daniel Holgado, který na Nizozemce ztratil 0,057 sekundy. Na třetí místo první řady na startu se kvalifikoval Deniz Öncü. David Alonso (Autosolar GASGAS Aspar Moto3) ve svém posledním rychlém kole spadl ve třetí zatáčce a do závodu odstartuje sedmý.