GP Německa - Sérii Marca Márqueze utl Johann Zarco, Filip Salač si vyjel svou první pole position v Moto3

MotoGP - 4. volný trénink

Čtvrtý volný trénink dobře rozjel Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP). Nastavil čas 1'21,480 sekundy a před druhým Miguelem Oliveirou (Red Bull KTM Factory Racing) vedl o 0,074 sekundy. Francouz má od tohoto týdne novou „krytku“ jezdce zipu, aby se mu tak snadno „nerozjel“ jako při posledním závodě v Barceloně.  Na třetím místě se v polovině nastaveného času pohyboval Johann Zarco (Pramac Racing), čtvrtý jezdil Alex Márquez (LCR Team CASTROL), který posléze upadl, a pětku uzavíral Marc Márquez (Repsol Honda Team).

Nejrychlejším byl nakonec na trati Johann Zarco, jenž zajel čas 1'21,397 sekundy. To je o vteřinu pomalejší kolo, než které se povedlo ve třetím volném tréninku nastavit Fabiovi Quartararovi, jenž obsadil druhou pozici se ztrátou 0,083 sekundy. Miguelovi Oliveirovi patří třetí místo, Jacku Millerovi čtvrté a páté Marcu Márquezovi. Dařilo se i šestému Aleixovi Espargarovi (Aprilia Racing Team Gresini), sedmý skončil po pádu Alex Márquez, osmou příčku pak bral Pol Espargaro (Repsol Honda Team).