GP Německa - Sérii Marca Márqueze utl Johann Zarco, Filip Salač si vyjel svou první pole position v Moto3

Moto3 - 2. kvalifikace

Výborně svou kvalifikaci započal Filip Salač (Rivacold Snipers Team), který se jako jediný ze závodníků dostal pod čas 1'27, když objel okruh za 1'26,913 sekundy. Druhý Dennis Foggia (Leopard Racing) na něj ztrácel 0,186 sekundy, Kaito Toba (CIP Green Power) až 0,437 vteřiny. Kvalifikace skončila předčasně pro Darryna Bindera (Petronas Sprinta Racing), který dostal za incident s Kelsou v první kvalifikaci černou vlajku, situaci si pak zkomplikoval Deniz Öncü (Red Bull KTM Tech 3), jenž spadl.

Když čekali jezdci na finální nastavení svých motocyklů u mechaniků, zrušilo ředitelství závodů čas druhému Dennisu Foggiovi, jenž překročil limity trati. Filip Salač tak vedl o 0,437 sekundy.

Vedení si nakonec udržel a dojel si pro svou první pole position v kariéře jezdce Moto3. Vedle něj se na startovní rošt postaví Dennis Foggia Tatsukim Suzukim (SIC58 Squadra Corse), jenž na českého závodníka ztratil 0,213 sekundy. Druhá řada bude patřit Johnu McPheemu (Petronas Sprinta Racing), Kaitu Tobovi a Lorenzu Fellonovi (SIC58 Squadra Corse), jenž si podobně jako Salač dojel pro životní výsledek. Ze třetí řady budou startovat Niccoló Antonelli (Avintia Esponsorama Moto3), Romano Fenati (Sterilgarda Max Racing Team) a Stefano Nepa (Boe Owlride).

GP Německa, Moto3 – 2. kvalifikace