GP Katalánska – Dovizioso vyhrává podruhé v řadě, Abraham má dva body

Moto2 – Závod

Do 23 kol závodu odstartoval z první řady Alex Márquez (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), Mattia Pasini (Italtrans Racing Team) a Lorenzo Baldassarri (Forward Racing). Druhá řada Takaaki Nakagami (Idemitsu Honda Team Asia), Thomas Lüthi (CarXpert Interwetten) a Franco Morbidelli (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS). Třetí řada Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo), Jorge Navarro (Federal Oil Gresini Moto2) a Axel Pons (RW Racing GP).

Po startu si vedení udržel Alex Márquez, který šel okamžitě do úniku a měl všechny předpoklady být ve svém snažení úspěšný, protože za ním bojoval o druhou pozici jeho týmový kolega Franco Morbidelli s krajanem Mattia Pasinim. To je zdrželo natolik, že už ve druhém kole Márquez vedl náskokem téměř dvou sekund. Na čtvrté pozici jel Miguel Oliveira, pátý Lorenzo Baldassarri a šestý Thomas Lüthi, který měl krátce po startu výjezd mimo trať.

Po pěti kolech vedl Alex Márquez náskokem 3,5 sekundy a to především díky neustávající bitve o druhé místo mezi Passinim a Morbidellim. Místo aby Italové spolupracovali a dojeli vedoucího Márqueze, navzájem se zpomalovali. Thomas Lüthi jejich soubojů rovněž využil, zezadu se přiblížil a zaútočil na Morbidelliho, kterého potřeboval porazit. V závodě už nepokračoval Brit Tarran Mackenzie (Kiefer Racing), který havaroval.

V polovině závodu zůstával na špici Marc Márquez a jeho náskok už představoval 3,9 sekundy. Na druhé pozici pokračoval Mattia Pasini, třetí byl Thomas Lüthi, jemuž na Itala scházelo něco kolem šesti desetin. Přes sekundu chybělo na stupně vítězů Portugalci Oliveirovi, který dnes startoval do své jubilejní 100.Grand Prix. Franco Morbidelli znovu ztratil kontakt s čelem závodu a byl pátý, téměř sekundu za Portugalcem. Závod ukončil drsným pádem Němec Sandro Cortese (Dynavolt Intact GP).

Ve dvacátém kole bylo pořadí na prvních místech stále stejné a dle rozestupů mezi jezdci to ani nevypadalo, že by měla o pozice na stupních vítězů proběhnout nějaká intenzivní bitva. První jel Alex Márquez, druhý Mattia Pasini a třetí Thomas Lüthi. Čtvrtý byl Michuel Oliveira a vedoucí jezdec šampionátu Franco Morbidelli už ztrácel deset sekund a Ital měl v závěru velké problémy.

Závod Moto2 katalánské Grand Prix vyhrál stylem start-cíl domácí závodník Alex Márquez. Na druhé pozici je Ital Mattia Pasini a třetí projel cílem Švýcar Thomas Lüthi. Ital Franco Morbidelli závod dokončil šestý.