GP Katalánska – Dovizioso vyhrává podruhé v řadě, Abraham má dva body

MotoGP – Warm Up

Španěl Marc Márquez (Repsol Honda Team) to v Katalánsku nemá snadné. V sobotu spadl hned čtyřikrát a v neděli ráno byl také první na zemi. Nicméně k tomu nedošlo na dráze ale v boxech, když přijel pro druhou motorku a během přesedání zakopl o startovací zařízení. Štěstí bylo, že nikdo nejel kolem, protože by tam došlo ke kontaktu s ležícím jezdcem. Nakonec si pád na dráze přeci jen vyzkoušel, když v samotném závěru spadl ve čtrnácté zatáčce. Jen pár hodin před závodem, tak tomu se říká výzva.

Do zahřívacího tréninku nenastoupil Bradley Smith (Red Bull KTM Factory Racing), který si pádem ve čtvrtém tréninku zranil malíček a je mimo hru. Francouz Sylvain Guintoli (Suzuki) byl v sobotu dehydrován a musel do Mobilní kliniky. Pro závod je ale připraven, což dokazuje sedmnáctý čas, který zajel ve warm upu.

Zahřívací trénink vyhrál Jonas Folger (Monster Yamaha Tech 3) časem 1'45,004 sekundy. Na druhé pozici je Scott Redding (Octo Pramac Yakhnich) a třetí Aleix Espargaró (Aprilia Racing Team Gresini). Čtvrtý čas zajel Jack Miller (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS) a Top5 uzavírá Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3), který na týmového kolegu Folgera ztrácí 0,733 sekundy. Sam Lowes (Aprilia Racing Team Gresini), který si v sobotu veřejně stěžoval na poměry u Aprilie, má na kontě čtrnáctý čas. Český závodník Karel Abraham (Pull&Bear Aspar Team) je s časem 1'47,385 sekundy dvacátý.