GP Indie – První den zajel nejrychleji Marini, Salač sedmý v Moto2™

MotoGP™ - trénink

Druhý trénink MotoGP™ trval hodinu a deset minut, což byla pořádná porce pro jezdce královské kubatury, kteří tak měli možnost nový okruh lépe poznat. A nejen to, tento trénink také rozhodl o desítce nejrychlejších jezdců s přímým postupem do druhé kvalifikace (Q2). Po pár minutách skončil na zemi Jack Miller (Red Bull KTM Factory Racing), jemuž se podařilo vytrhnout z rukou traťových maršálů svoji motorku a dostat ji zpátky na dráhu, aby dojel zpět do boxů.

Po dvaceti minutách byl na první pozici Aleix Espargaró (Aprilia Racing) s časem na kolo 1’46,387 sekundy. Na druhé pozici byl Jorge Martin (Prima Pramac Racing), který byl o jen 0,066 sekundy pomalejší. Třetí Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team) byl v desetině. Na čtvrtém místě figuroval Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP Team), který měl dopoledne technické problémy s převodovkou. Alex Márquez (Gresini Racing MotoGP) uzavíral Top5 se ztrátou čtyř desetin na prvního. Aleix Espargaró o něco později nedobrzdil do první zatáčky a zabořil svoji Aprilii do hlubokého kačírku. Přivolal na pomoc traťové maršály a ti mu pomáhali jeho stroj vyprostit, jen to pořádně schytali odlétajícím kamením, tak se jim vytlačit Aprilii už moc nechtělo.

Třicet minut před koncem tréninku měl nejrychlejší kolo 1’45,672 sekundy Jorge Martin (Prima Pramac Racing). Necelou desetinu ztrácel Luca Marini (Mooney VR46 Racing Team), jenže Ital pak vyjel v první zatáčce mimo trať a spadl. Motorku nechal ležet a šel po svých do boxů. Třetí byl Aleix Espargaró, čtvrtý Marco Bezzecchi a pátý Fabio Quartararo, jemuž na prvního chyběla necelé půl sekundy. Šestý čas v pořadí měl Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), lídr průběžného hodnocení MotoGP™. Další výjezd mimo trať absolvoval Michele Pirro (Ducati Lenovo Team).

V posledních deseti minutách to bylo jedno rychlé kolo za druhým. Jezdci se snažili trénink uzavřít s časem v Top10, protože jen to jim zaručovalo přímý postup do sobotní druhé kvalifikace. Nakonec to byl Luca Marini (Mooney VR46 Racing Team), kdo zajel nejrychlejší kolo 1’44,782 sekundy. Ital byl o osm tisícin rychlejší než druhý v pořadí Jorge Martin. Třetí je se ztrátou 0,051 sekundy Aleix Espargaró. Marc Márquez (Repsol Honda Team) a Marco Bezzecchi uzavírají Top5. Přímý postup do Q2 má také šestý Maverick Viňales (Aprilia Racing), sedmý Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), který se zachránil v poslední chvíli, osmý skončil Fabio Quartararo, devátý Johann Zarco (Prima Pramac Racing) a desátý Joan Mir (Repsol Honda Team). V samotném závěru havaroval Takaaki Nakagami (Idemitsu LCR Honda), vyvěsili žluté vlajky a Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing) a Augusto Fernandez (GASGAS Factory Racing Tech3) měli smůlu.