GP Indie – První den zajel nejrychleji Marini, Salač sedmý v Moto2™

MotoGP™ - 1.volný trénink

Jezdci královské kubatury měli první trénink prodloužen na hodinu a deset minut, aby podobně jak jejich kolegové z nižších kubatur měli možnost se seznámit s novou tratí. Čtyřicet minut před koncem tréninku byl na první pozici Jorge Martin (Prima Pramac Racing) s kolem za 1’47,049 sekundy. Druhý Luca Marini (Mooney VR46 Racing Team) ztrácel 0,350 sekundy, třetí Aleix Espargaró (Aprilia Racing) byl o 0,562 sekundy pomalejší. Hned v úvodu skončil na zemi Michele Pirro (Ducati Lenovo Team), který jede za zraněného Enea Bastianiniho. Na zemi skončil také Brad Binder (Red Bull KTM Factory Racing), který vyjel do kačírku a tam KTM neudržel ve svislé poloze.

Patnáct minut před koncem byl na první pozici znovu Jorge Martin, jehož maximum tentokrát představoval čas 1’46,817 sekundy. Ital Luca Marini ztrácel 0,023 sekundy, třetí Alex Márquez (Gresini Racing MotoGP) byl o 0,446 sekundy pomalejší. Čtvrtý byl Marc Márquez (Repsol Honda Team), pátý Raul Fernandez (CryptoDATA RNF MotoGP Team), šestý Johann Zarco (Prima Pramac Racing), sedmý Jack Miller (Red Bull KTM Factory Racing), osmý Joan Mir (Repsol Honda Team) a devátý Pol Espargaró (GASGAS Factory Racing Tech3), který krátce poté havaroval ve třinácté zatáčce a v závěru tréninku spadl znovu ve čtrnácté zatáčce.

Necelé čtyři minuty před koncem nastavil nejrychlejší kolo 1’45,990 sekundy Marco Bezzecchi (Mooney VR46 Racing Team), jemuž to nakonec stačilo, aby trénink vyhrál. Na druhou pozici se posledním měřeným kolem posunul Marc Márquez (Repsol Honda Team), jemuž závody na nových okruzích sedí a je v určitém ohledu favoritem víkendu v Indii. Třetí Brad Binder byl o 0,320 sekundy pomalejší. Do Top5 zajel Raul Fernandez (CryptoDATA RNF MotoGP Team) a Maverick Viňales (Aprilia Racing). Jorge Martin (Prima Pramac Racing) zajel osmý čas, Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) byl patnáctý v pořadí a na prvního ztratil něco přes sekundu. Ital měl problém při cvičných startech, kdy mu při akceleraci opakovaně ustřelovalo do strany zadní kolo.