GP Indie – První den zajel nejrychleji Marini, Salač sedmý v Moto2™

Moto2™ - 2.trénink

V polovině prodlouženého tréninku na 55 minut byl na prvním místě časomíry Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo) s maximem na 1’52,837 sekundy. Přes dvě desetiny ztrácel Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia), třetí Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) byl ve třech desetinách společně s týmovým kolegou Samem Lowesem (Elf Marc VDS Racing Team). Top5 uzavíral Jake Dixon (Inde GASGAS Aspar Team). Čech Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2) měl na kontě desátý čas 1’53,660 sekundy a na prvního ztrácel 0,823 sekundy. Ve čtvrté zatáčce spadl Alonso Lopez (GT Trevisan SpeedUp Racing) a v první skončil na zemi Američan Sean Dylan Kelly (Forward Racing).

Patnáct minut před koncem tréninku první Pedro Acosta zlepšil maximum na kolo, když nastavil čas 1’52,369 sekundy. Druhý Ai Ogura (IDEMITSU Honda Team Asia) ztrácel 0,362 sekundy, třetí Tony Arbolino byl o 0,533 sekundy pomalejší. V sedmi desetinách byl čtvrtý Somkiat Chantra, v osmi pátý Filip Salač, který si polepšil časem 1’53,090 sekundy. Český závodník pak dvanáct minut před konce zajel čtvrté kolo 1’52,715 sekundy a na prvního ztrácel jen něco přes půl sekundy. Necelých šest minut před koncem tréninku pak Salač ve čtvrté zatáčce spadl.

O výsledném pořadí rozhodla až poslední měřená kola. Nejrychlejším časem 1’52,105 sekundy se prezentoval italský závodník Tony Arbolino. Druhý Pedro Acosta jel poslední kolo na první pozici, nakonec ale v posledním sektoru něco ztratil, a to něco mělo hodnotu 0,065 sekundy. V desetině je rovněž třetí Ai Ogura. Top5 uzavírá dvojice Somkiat Chantra a Jake Dixon. Filip Salač trénink uzavřel na sedmé pozici s šesti desetinami ztráty na prvního a stejná pozice mu patří v kombinaci časů, kde je mezi jezdci s přímým postupem do Q2. O tom, kdo postoupí přímo ale rozhodně až třetí trénink v sobotu dopoledne.