GP Indie – První den zajel nejrychleji Marini, Salač sedmý v Moto2™

Závodní víkend v Indii je pro MotoGP™ velká premiéra. Indie je 30. zemí pořádající motocyklovou GP v historii světového šampionátu. Okruh Buddh International Circuit v Greater Noida nedaleko Dillí je zároveň 74. dějištěm pořádání Grand Prix od vůbec prvního MS z roku 1949. V éře čtyřtaktních motocyklů je okruh v Indii jednatřicátý v historii šampionátu. V pátek měli jezdci tříd Moto3™, Moto2™ a MotoGP dva prodloužené tréninky, během niž si vyzkoušeli, že přilnavost trati je prozatím celkem problém. V třídě Moto3™ je po pátku nejrychlejší Nizozemec Collin Veijer (Husqvarna), v třídě Moto2™ zajel nejrychleji Ital Tony Arbolino (Kalex) a Ital Luca Marini (Ducati) byl nejrychlejší v královské MotoGP™. Sobota nabídne poslední tréninky, kvalifikace a první závod indické GP sprint MotoGP™.

Moto3™ - 1.trénink

Po první polovině tréninku, vedl časomíru Jaume Masia (Leopard Racing), jehož maximem byl čas 2’00,996 sekundy. Druhý Romano Fenati (Rivacold Snipers Team) ztrácel 0,548 sekundy, osm desetin třetí José Antonio Rueda (Red Bull KTM Ajo). Japonec Ayumu Sasaki (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) byl s devíti desetinami poslední v jedné sekundě na prvního. Top5 uzavíral Joel Kelso (CFMoto Racing PrüstelGP).

V prvním tréninku na Velkou cenu Indie zajel nejrychleji Jaume Masia, který kolo okruhu Buddh International zvládl za 2’00,324 sekundy. Přes desetinu pomaleji zajel Diogo Moreira (MT Helmets – MSI), třetí Stefano Nepa (Angeluss MTA Team) byl o 0,291 sekundy pomalejší. Top5 uzavírá dvojice Matteo Bertelle (Rivacold Snipers Team) a Romano Fenati, který byl v kontaktu s Lorenzem Fellonem (CIP Green Power) a tento incident byl vyšetřován. Lídr průběžného hodnocení Daniel Holgado (Red Bull KTM Tech3) je prozatím až pětadvacátý.

V posledních pěti minutách tréninku havaroval ve dvanácté zatáčce Taiyo Furusato (Honda Team Asia) a v osmé zatáčce spadl David Alonso (Autosolar GASGAS Aspar Moto3). Pro oba jezdce to byly pády bez větších škod na zdraví a technice.