GP Francie - Vítězství si ve sprintu vyjel Jorge Martin, Filip Salač dokončil kvalifikaci na 4. místě

Moto2™ – 3. trénink

Také jezdci Moto2 se museli potýkat s usychající tratí. Oproti pátku jezdili zhruba o deset sekund pomaleji. První byl v polovině tréninku Fermín Aldeguer (Lightech SpeedUp) s časem 1'46,444 sekundy. Na druhé pozici se se ztrátou pouhých 47 tisícin pohyboval Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), na třetím pak Celestino Vietti (Fantic Racing). Filipu Salačovi patřila průběžná desátá příčka (QJMOTOR Gresini Moto2), v kombinovaných časech byl čtvrtý a lepší kvalifikaci měl tak vzhledem k počasí jistou.

V závěru tréninku dokázali závodníci přeci jen zrychlit, na páteční časy však přesto zhruba čtyři sekundy ztráceli. Nejrychlejším byl Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia) s časem 1'39,171 sekundy na kolo, druhý Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) na něj ztrácel 0,584 vteřiny. Následovaný byl Sean Dyanem Kellym (American Racing) a Filipem Salačem (QJMOTOR Gresini Moto2). Český jezdec svůj nejlepší čas nastavil až v samotném závěru, když ve svém posledním kole objel okruh za 1'40,610 vteřiny. Pátou pozici obsadil Aron Canet (Pons Wegow Los40). O možnost vylepšení svého času přišel Celestino Vietti (Fantic Racing), který ve svém závěrečném kole upadl.