GP České republiky – Z pole position odstartuje Johann Zarco. Filip Salač skončil dvacátý

Moto2 - 3. volný trénink

I v Moto2 jezdci hned od začátku třetího volného tréninku zajížděli nejrychlejší kola víkendu. Na první místo se zařadil Luca Marini (SKY Racing Team VR46) s časem 2'01,892 sekundy. Polepšil si také druhý Joe Roberts (Tennor American Racing), který jezdil se ztrátou 0,234 sekundy, a třetí pozici opanoval Marcel Schrötter (Liqui Moly Intact GP).

Nic se nezměnilo ani v polovině nastaveného času, kdy první místo stále opanoval bratr Valentina Rossiho. Marcos Ramirez (Tennor American Racing) si i nadále držel čtvrté místo, Jorge Navarro (MB Conveyors Speed Up) se pak pohyboval na pátém místě. Šestý byl Hafizh Syahrin (Openbank Aspar Team) a sedmý Xavi Vierge (Petronas Sprinta Racing).

Pořadí se mírně změnilo až v posledních deseti minutách. Na první místo se posunul Sam Lowes (EG 0,0 Marc VDS) s časem 2'01,809 sekundy. Polepšili si i Marco Bezzecchi, jenž jezdil se ztrátou 0,112 sekundy na pátém místě, a sedmý Aron Canet (Openbank Aspar Team). Do jedné vteřiny se vlezlo celkem dvacet závodníků.

Vítězem třetího volného tréninku se stal Sam Lowes (EG 0,0 Marc VDS). Pro druhé místo a postup do rychlejší kvalifikace si přijel Luca Marini, třetí pak skončil Joe Roberts. Marcelu Schrötterovi připadla čtvrtá příčka a Marcu Bezzecchimu pátá. Postup si vybojovali také Marcos Ramirez (Tennor American Racing), Aron Canet, Augusto Fernandez (EG 0,0 Marc VDS), Jorge Navarro (MB Conveyors Speed Up), Hafizh Syahrin, Xavi Vierge, Jorge Martin, Enea Bastianini (Italtrans Racing Team) a Lorenzo Baldassari (Flexbox HP 40).

GP České republiky, Moto2 – 3. volný trénink