GP České republiky – Z pole position odstartuje Johann Zarco. Filip Salač skončil dvacátý

MotoGP - 2. kvalifikace

Po prvním měřeném kole vedl Fabio Quartararo (Petronas Yamaha SRT) s nejlepším časem víkendu 1'55,990 sekundy. Za něj zařadil Pol Espargaro (Red Bull KTM Factory Racing) se ztrátou pouhých 0,152 sekundy a třetí místo obsadil jeho bratr Aleix závodící za Aprilia Racing Team Gresini. Čtvrtou až šestou příčku obsadili Yamahy v pořadí Maverick Viñales, Franco Morbidelli a Valentino Rossi, sedmý pak jezdil Cal Crutchlow (LCR Honda CASTROL).

Po zastávce v boxech Aleix Espargaro svého bratra překonal a posunul se na druhé místo. Třetí pozici obsadil Maverick Viñales a dopředu se posunul také Franco Morbidelli (Petronas Yamaha SRT), jemuž patřila čtyři minuty před koncem kvalifikace pátá příčka.

Vyvezením se za Quartararem se pokusil lepšího času dosáhnout Aleix Espargaro. Francouz si však jeho pokusu všiml a kolo tak vypustil. Mezitím se před něj dostal Johann Zarco (Esponsorama Racing), který v Brně předvádí skvělé výkony. Na okruhu nastavil nejrychlejší čas 1'55,687 sekundy, jemuž se dokázal přiblížit pouze Pol Espargaro. Jeho čas byl však zrušený a klesl až na šesté místo.

Z první řady tedy odstartují Johann Zarco, Fabio Quartararo, který ve svém posledním kole upadl, a jeho týmový kolega Franco Morbidelli. Druhá řada bude patřit bratrům Espargarovým a pátému Mavericku Viñalesovi, třetí pak Bradu Binderovi (Red Bull KTM Factory Racing), Danilovi Petruccimu (Ducati Team) a Joanu Mirovi (Team SUZUKI ECSTAR).