GP České republiky – V pátek zajel nejrychleji Lorenzo, Hanika čtrnáctý

V Brně dnes panovaly tropické teploty, což prověřilo schopnosti jak jezdců, tak samotných motocyklů. Celkem se hodně padalo, takže mechanici mají co dělat, aby připravili vše potřebné pro kvalifikační sobotu. V kombinaci časů obou pátečních jízd je nejrychlejším jezdcem třídy Moto3 Danny Kent, Karel Hanika byl čtrnáctý, Jakub Kornfeil dvaadvacátý. V třídě šestistovek zajel první den nejrychleji Esteve Rabat, druhý je Thomas Lüthi a třetí Simone Corsi. V královské MotoGP byl první den nejrychlejší Jorge Lorenzo, Marc Márquez je druhý, Andrea Iannone třetí. Karel Abraham dnes vyjel na dráhu poprvé od zranění v Barceloně a zatím má na kontě pětadvacátý čas.

Moto3 – 1.volný trénink

Po úvodních deseti minutách vedl tabulku časů Brad Binder (Red Bull KTM Ajo) s kolem za 2'09,482 sekundy. Druhý čas měl na kontě jeho týmový kolega Miguel Oliveira (Red Bull KTM Ajo) jenž ztrácel 0,342 sekundy. Třetí v pořadí Enea Bastianini (Gresini Racing Team Moto3) byl o 0,440 sekundy pomalejší. Jakub Kornfeil (Drive M7 SIC Racing) zajel pět kol s jedenáctým časem 2'10,844 sekundy. Karel Hanika (Red Bull KTM Ajo) měl čtyři měřená kola s čtyřiadvacátým časem 2'11,916 sekundy.

V polovině úvodního tréninku měl nejrychlejší čas 2'09,304 sekundy Romano Fenati (SKY Racing Team VR46). Druhý Brad Binder ztrácel necelé dvě desetiny, třetí Niccoló Antonelli (Ongetta Rivacold) byl o 0,428 sekundy pomalejší, ale patnáct minut před koncem spadl v sedmé zatáčce a motorku už na dráhu nedostal. Lídr soutěže Danny Kent (Leopard Racing) byl třináctý s časem 2'10,519 sekundy. Jakub Kornfeil zatím nezrychlil a proto klesl na osmnáctou pozici, to samé v případě Karla Haniky, jemuž po dvaceti minutách patřil dvacátý šestý čas.

V třicáté minutě je znovu na špici tabulky časů Brad Binder, tentokrát s kolem za 2'08,988 sekundy. Druhý Enea Bastianini ztrácel tři desetiny a třetí Romano Fenati přesně 0,316 sekundy. Na čtvrté místo se dostal Jorge Navarro (Estrella Galicia 0,0), pátý čas patřil Niccoló Antonellimu. Jakub Kornfeil zrychlil na 2'10,795 sekundy, což mu prozatím stačilo na osmnácté místo. Karel Hanika byl s časem 2'11,199 sekundy dvacátý čtvrtý. V sedmé zatáčce spadl John McPhee (SaxoPrint RTG) a v třinácté skončil na zemi Japonec Hiroki Ono (Leopard Racing).

V prvním tréninku zajel nejrychleji Efrén Vázquez (Leopard Racing), když v posledním rychlém kole nastavil čas 2'08,700 sekundy a překonal Danny Kenta rozdílem 0,152 sekundy. Na třetím místě je Romano Fenati s dvěma desetinami ztráty, čtvrtý je Miguel Oliveira a pátý Brad Binder. Karel Hanika v závěru zrychlil na 2'09,927 sekundy a skončil třináctý. Jakub Kornfeil trénink uzavřel osmnáctým časem 2'10,256 sekundy. Jezdec na divokou kartu Kevin Hanus (Team Hanusch) je po prvním tréninku s časem 2'14,091 sekundy pětatřicátý.

GP České republiky, Moto3 – 1.volný trénink