GP České republiky – V pátek zajel nejrychleji Lorenzo, Hanika čtrnáctý

MotoGP – 2.volný trénink

Hned prvních deset minut bylo pěkně divokých. Ve třinácté zatáčce přišel Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP) z čistajasna o přilnavost a už ležel na zemi, což téměř ve stejném okamžiku udělal Dani Pedrosa (Repsol Honda Team). Španělovi 'odešel' motor, zřejmě došlo k úniku oleje a Rossi byl ve špatný čas na špatném místě. Každopádně ani pro jednoho z jezdců to nebyl nejlepší úvod druhé části dne. Po patnácti minutách byl s časem 1'56,513 sekundy nejrychlejší Marc Márquez (Repsol Honda Team), druhý Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP) ztrácel 76 tisícin a třetí Andrea Iannone (Ducati Team) byl o půl sekundy pomalejší.

V polovině tréninku zůstával na špici tabulky časů Marc Márquez, druhý čas patřil Jorge Lorenzovi, třetí Andrea Iannonemu. Zabral Valentino Rossi a v pátém kole nastavil čtvrtý čas 1'57,074 sekundy. První pětici nejrychlejších uzavíral Andrea Dovizioso. Skvěle si zatím vedl Maverick Viñales (Team Suzuki Ecstar) jemuž patřil šestý čas 1'57,607 sekundy. Karel Abraham (AB Motoracing) prozatím zůstával pětadvacátý s časem 2'01,261 sekundy.

V pětatřicáté minutě druhého tréninku zůstávalo pořadí stejné. Nejrychlejší byl Marc Márquez, druhý Jorge Lorenzo a třetí Andrea Iannone. Na čtvrtém místě je Valentino Rossi, pátý Andrea Dovizioso. Čas do jedné sekundy měl na kontě šestý Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3), jemuž se podařilo zrychlit a časem 1'57,494 sekundy překonat jak Cala Crutchlowa, tak Mavericka Viňalese. V posledních minutách se hodně padalo. V páté zatáčce skončil na zemi Andrea Dovizioso, Bradley Smith havaroval čtyři minuty před koncem v páté zatáčce a Mike Di Meglio (Avintia Racing) skončil ve štěrku únikové zóny třetí zatáčky.

Druhý trénink vyhrál časem 1'56513 sekundy Marc Márquez, který ale v posledním rychlém kole havaroval v sedmé zatáčce. Na druhé pozici je Jorge Lorenzo, který ztrácí 76 tisícin, třetí Andrea Iannone byl o 0,237 sekundy pomalejší. Valentino Rossi je čtvrtý v pořadí, Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3) zajel v posledním kole pátý čas. Posledním jezdcem v jedné sekundě je devátý Bradley Smith. Karel Abraham druhý trénink končí pětadvacátým časem 2'01,261 sekundy.

V kombinaci časů obou pátečních tréninků je ale nejrychlejší Jorge Lorenzo s časem z pátečního dopoledne 1'56,499 sekundy. Marc Márquez je se ztrátou čtrnácti tisícin druhý, třetí je Andrea Iannone.