GP České republiky – V pátek zajel nejrychleji Lorenzo, Hanika čtrnáctý

MotoGP – 1.volný trénink

Po patnácti minutách měl nejrychlejší čas 1'56,898 sekundy Marc Márquez (Repsol Honda Team), druhý Andrea Iannone (Ducati Team) ztrácel třicet tisícin, třetí byl s pětadevadesáti tisícinami Jorge Lorenzo (Movistar Yamaha MotoGP). Půl sekundy ztráty měl na první tři Andrea Dovizioso (Ducati Team), který má společně s Iannonem pro Brno nový motor a kapotáže. První pětici uzavíral Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP), jenž byl o 0,654 sekundy pomalejší. Karel Abraham (AB Motoracing) vyjel na dráhu poprvé od Barcelony a s časem 2'03,052 sekundy byl třiadvacátý.

Před první polovinou tréninku královské kubatury nezvládl nájezd do třinácté zatáčky Marc Márquez, který vyjel do štěrku únikové zóny a tam svoji Hondu položil. Protože se mu nepodařilo nastartovat, musel ji dotlačit do boxů. Na první pozici se posunul Andrea Dovizioso, který byl v polovině tréninku s časem 1'56,821 sekundy nejrychlejší. První pětice zůstávala stejná, časy od šestého po desáté místo měli na kontě Dani Pedrosa (Repsol Honda Team), Bradley Smith (Monster Yamaha Tech 3), Yonny Hernandez (Octo Pramac Racing), Cal Crutchlow (CWM LCR Honda) a Pol Espargaró (Monster Yamaha Tech 3). Nový rám nasadila Aprilia a jejich jezdcům Álvaru Bautistovi a Stefanu Bradlovi patřil v pořadí devatenáctý a dvacátý čas.

Ve třicáté minutě tréninku už vedl tabulku časů Jorge Lorenzo a to rozdílem přes tři desetiny, když ve svém osmém kole zajel čas 1'56,499 sekundy. Na druhé pozici byl Andrea Dovizioso, třetí Marc Márquez, čtvrtý Andrea Iannone a pátý Valentino Rossi. Velmi dobře si zatím vedl Nicky Hayden (Aspar Team MotoGP) s šestnáctým časem 1'59,002 sekundy. Nejrychlejším jezdcem kategorie Open byl ale dyčtrnáctý Hector Barbera (Avintia Racing). Český závodník Karel Abraham posunul své maximum na 2'01,881 sekundy a to znamenalo třiadvacátý čas.

První trénink vyhrál Jorge Lorenzo časem 1'56,499 sekuny. Druhý Marc Márquez ztratil 0,151 sekundy, třetí Dani Pedrosa (Repsol Honda Team) je o 0,285 sekundy pomalejší. Časy do pátého místa zajel Andrea Dovizioso a Andrea Iannone. Valentino Rossi nepřekonal hranici minuty a sedmapadesáti sekund a je po úvodních jízdách šestý se ztrátou 0,539 sekundy. Nejrychlejším netovárním jezdcem je sedmý Bradley Smith s časem 1'57,137 sekundy, nejlépe postaveným jezdcem Open čtrnáctý Hector Barbera. Karel Abraham první trénink uzavřel pětadvacátým časem 2'01,881 sekundy.