GP Argentiny – Pole position má Márquez, Abraham je druhý!

MotoGP – Kvalifikace (QP1)

V první kvalifikaci jsme měli nebývale vysoké množství mistrů světa. Nicméně postoupit mohli jen dva a o to v první kvalifikaci šlo především – o dvě postupové pozice do QP2. V polovině kvalifikace byl na první postupové pozici Andrea Dovizioso (Ducati Team) s časem 1'49,488 sekundy a na druhé Johann Zarco (Monster Yamaha Tech 3) s maximem na 1'50,269 sekundy. Padesát tisícin za postupem byl Australan Jack Miller (Estrella Galicia 0,0 Marc VDS), čtvrtý Jorge Lorenzo (Ducati Team) a pátý Valentino Rossi (Movistar Yamaha MotoGP).

V posledních pěti minutách to bylo o tom, zda se najde někdo, kdo Doviziosa se Zarcem překoná, pokud už oni dva nebudou schopni svá maxima na kolo vylepšit. Na druhé místo se časem 1'50,048 sekundy posunul Scott Redding (Octo Pramac Yakhnich) a Francouz Zarco byl najednou mimo postup. V předposledním kole zajel Valentino Rossi třetí čas a na postup ztrácel čtrnáct tisícin. Rozhodlo poslední kolo.

Postup do QP2 vybojoval časem z posledního měřeného kola Dani Pedrosa, který zajel 1'49,235 sekundy a na druhé místo posunul Valentina Rossiho. Oba jezdci nicméně postupují do druhé kvalifikace, Andrea Dovizioso zůstal těsně za branami postupu. Španěl Jorge Lorenzo do závodu odstartuje šestnáctý. V první zatáčce havaroval Sam Lowes (Federal Oil Gresini Moto2), jemuž patří dvaadvacátý kvalifikační čas.

GP Argentiny, MotoGP – Kvalifikace (QP1)