GP Argentiny – Pole position má Márquez, Abraham je druhý!

Moto3 – Kvalifikace

Po úvodních deseti minutách patřila provizorní pole position Andrea Mignovi (SKY Racing Team VR46), který zajel maximum na 1'49,830 sekundy. Druhý byl Darryn Binder (Platinum Bay Real Estate), třetí Nicolo Bulega (SKY Racing Team VR46) ztrácel na týmového kolegu desetinu. Jakub Kornfeil (Peugeot MC Saxoprint) byl prozatím pětadvacátý s časem 1!51,214 sekundy. V jedenácté zatáčce měl těžký pád Albert Arenas (Aspar Mahindra Moto3). Kvalifikace pro něho skončila předčasně a navíc musel do zdravotního centra okruhu. Pravděpodobně vyvázl bez zranění, protože byl zpátky v boxech ještě před skončením kvalifikace a stačil zajet devatenáctý čas.

V polovině kvalifikace byl na provizorní pole position Romano Fenati (Marinelli Rivacold Snipers) s kolem za 1'49,525 sekundy. Na druhém místě figuroval se ztrátou jedenácti tisícin Fabio Di Giannantonio (Del Conca Gresini Moto3), třetí byl Skot John McPhee (British Talent Team). Španěl Joan Mir (Leopard Racing) byl prozatím desátý. Jakub Kornfeil se s časem 1'50,163 sekundy posunul na dvanáctou pozici. Deset minut před koncem kvalifikační bitvy byl na první pozici časomíry John McPhee s časem 1'49,094 sekundy.

V pětatřicáté minutě byl na dráze klid, bez provozu. Sedm minut před vypršením časového limitu vyrazili na dráhu snad všichni a to už šlo do tuhého. První pozici držel John McPhee, Jakub Kornfeil byl prozatím dvacátý. Nicméně vše skončilo dřív než vlastně mohlo začít, traťoví komisaři vyvěsili vlajky signalizující změnu traťových podmínek, a znovu začalo mírně pršet. Na nějaké zásadní posuny v pořadí to už nevypadalo. Až do momentu, kdy Livio Loi (Leopard Racing) zaznamenal posun z jednadvacáté pozice na desátou. Poslední kola byla rychlá a rozhodující.

Pole position na startu závodu Velké ceny Argentiny získal časem 1'49,094 sekundy John McPhee. Druhý čas nastavil Nicolo Bulega, třetí je Jorge Martin (Del Conca Gresini Moto3). Do druhé řady se kvalifikoval Aron Canet (Estrella Galicia 0,0), Fabio Di Giannantonio a Romano Fenati. Joan Mir v kvalifikaci hodně ztratil a je šestnáctý. Nedařilo se ani Jakubovi Kornfeilovi, který se s časem 1'50,163 sekundy kvalifikoval na dvaadvacátou pozici startovního roštu.