GP Argentiny - Kvalifikaci ovládl Aleix Espargaró, Filip Salač dojel v Moto2 na 23. místě

Moto3 - 1. kvalifikace

Jezdci Moto3 vyjeli v první kvalifikaci na trať, aby se záhy vrátili k mechanikům. O postup začali pořádně bojovat až v osmé minutě. V čele byl zpočátku Scott Odgen (VisitionTrack Racing Team) následovaný Mariem Ajim (Honda Team Asia) a Eliem Bartolinim (QJMotor Avintia Racing Team). Záhy však byli přední pozice prostřídány, na postup z první pozice útočil Ryusei Yamanaka (MT Helmets – MSI). Šanci zabojovat o vyšší místa naopak ztratil Joshua Whatley (VisionTrack Racing Team), jenž vypadl.

Yamanaka si postup s časem 1'49,822 sekundy uhlídal a uvidíme ho tam ve druhé kvalifikaci. Stejně tak postupují Stefano Nepa (Angeluss MTA Team), Riccardo Rossi (SIC58 Squadra Corse) a Joel Kelso (CIP Green Power). Ten na prvního ztratil pouhých 0,158 sekundy. Zklamaný zřejmě bude Adrian Fernandez, jenž skončil až devátý a do závodu tak bude startovat z osmé řady. Do sedmé se postaví Scott Odgen, Mario Aji a Elia Bartolini, vedle Fernandeze Taiyo Furusato a Matteo Bertelle.

GP Argentiny, Moto3 – 1. kvalifikace