GP Argentiny - Kvalifikaci ovládl Aleix Espargaró, Filip Salač dojel v Moto2 na 23. místě

Moto3 - 2. volný trénink

Tatsuki Suzuki (Leopard Racing) vstoupil do druhého tréninku průběžným nejrychlejším časem. V první čtvrthodině však spadl ze svého motocykl a musel se vrátit do boxů ke svým mechanikům. Za nimi rovněž po přibližně dvaceti minutách na trati zamířila většina závodníků, a tak se hodnou chvíli na dráze nic nedělo. V polovině byl nejrychlejší Sergio Garcia (Solunion GASGAS Aspar Team) s časem 1'49,258 sekundy. Druhý Diogo Moreira (MT Helmets – MSI) ztrácel 0,103 vteřiny, třetí byl pak právě Suzuki, jemuž se nepovedl úvod tréninku. Vítěz ranního Dennis Foggia (Leopard Racing) byl čtvrtý, pátý Izan Guevara (Solunion GASGAS Aspar Team). Adrian Fernandez (Red Bull KTM Tech 3) se propadl až na průběžné osmnácté místo, jeho týmový kolega Deniz Öncü byl dvacátý a Daniel Holgado (Red Bull KTM Ajo) jednadvacátý.

V druhé polovině měl dobře rozjeté kolo Tatsuki Suzuki, vlastní chybou si ho však pokazil. Oproti prvnímu tréninku si mírně polepšil Andrea Migno (Rivacold Snipers Team), jenž byl šestnáctý. Jaume Masia (Red Bull KTM Ajo) a Dennis Foggia pak měli mezi sebou konflikt na trati, který si při nájezdu do boxů vyříkávali.

O vylepšení svého času a účast mezi čtrnáctkou přímých postupujících do druhé kvalifikace usiloval Scott Odgen (VisionTrack Racing Team) natolik, až dvakrát během pěti minut skončil v závěru na zemi. Nakonec skončil osmnáctý a o postup tak bude muset ještě zabojovat. Naopak si během druhého tréninku účast v lepší kvalifikaci zajistili z prvního místa Izan Guevara s časem 1'48,962 sekundy. Na záda mu s odstupem pouhých 0,023 vteřiny dýchal Jaume Masia, třetí skončil Dennis Foggia. Postupují rovněž Andrea Migno, který svůj nejlepší čas zajel až v samotném závěru, Sergio Garcia, Diogo Moreira, Tatsuki Suzuki, Kaito Toba, Ayumu Sasaki, Xavier Artigas, Carlos Tatay, Ivan Ortolá, Riccardo Rossi a Deniz Öncü.

GP Argentiny, Moto3 – 2. volný trénink
21°C, dráha suchá, 39°C, vlhkost:  40 %