GP Aragonie - Z pole position odstartuje Francesco Bagnaia, Filip Salač jedenáctý

MotoGP - 3. volný trénink

Jezdci MotoGP začali zajíždět rychlejší časy než páteční až po první polovině třetího tréninku. Dobrý čas nastavil Takaaki Nakagami (LCR Honda IDEMITSU), jenž objel trať za 1'47,317 sekundy. Na rekord Marca Márqueze z roku 2015 - 1'46,635 vteřiny, však stále ztrácel. Druhá pozice patřila Joanu Mirovi (Team SUZUKI ECSTAR), který byl oproti Japonci pomalejší o 0,093 sekundy, třetí pak jezdil Alex Márquez (LCR Honda CASTROL). Fabio Quartararo (Monster Energy Yamaha MotoGP) byl osmý, Marc Márquez (Repsol Honda Team) jedenáctý.

Třetí volný trénink MotoGP nakonec skončil velmi vyrovnaně. V rozdílu maximálně dvou desetin sekundy skončilo šest závodníků, z nichž nejrychlejším byl Fabio Quartararo, jenž zajel čas 1'46,926 sekundy. Třiadvacet tisíc vteřiny ztratil Aleix Espargaro (Aprilia Racing Team Gresini), o dalších třiatřicet tisíc byl pomalejší Joan Mir. Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) byl odmávnutý čtvrtý, jeho týmový kolega Jack Miller pátý. Marc Márquez ve svém posledním kole spadl a čas už tak vylepšil nedokázal.