GP Aragonie - Z pole position odstartuje Francesco Bagnaia, Filip Salač jedenáctý

Moto3 - 1. kvalifikace

Filip Salač (CarXpert PrüstelGP) se zajetím rychlého kola otálel. Na trať sice vyjel, vzápětí se ale vrátil zpět do boxů a ke svým mechanikům a na dráhu se znovu podíval až pět minut před koncem. V tu dobu už měla většina závodníků odjetá tři kola. Nejrychlejším z nich byl Tatsuki Suzuki (SIC58 Squadra Corse), kterému byl naměřený čas 1'58,345 sekundy. Druhý Kaito Toba (CIP Green Power) byl pomalejší o 0,666 vteřiny, na dalších postupových místech se pohybovali Stefano Nepa (BOE Owlride) a Ayumu Sasaki (Red Bull KTM Tech 3).

S pouhým jedním rychlým kolem se Filip Salač dokázal probojovat do druhé kvalifikace, kde se tak spolu s Tatsukim Suzukim, Ayumu Sasakim a Kaitou Tobou zúčastní boje o pole position. Tým Toby však bude mít co dělat, aby jezdce vypustil na trať. Po odmávnutí konce tréninku totiž jezdec upadl a motorku mu musí zpět do boxů dopravit traťoví komisaři.

Ze sedmé řady do nedělního závodu odstartují Stefano Nepa (BOE Owlride), Carlos Tatay )Avintia Esponsorama Moto3) a Syarifuddin Azman (Petronas Sprinta Racing), z osmé pak Adrian Fernandez (Sterilgarda Max Racing Team), Riccardo Rossi (BOE Owlride) a Maximilian Kofler (CIP Green Power).

GP Aragonie, Moto3 – 1. kvalifikace