GP Algarve - Francesco Bagnaia si dojel pro pátou pole position v řadě, Filip Salač skončil devátý

MotoGP - 3. volný trénink

Třída MotoGP se musí v Portimau obejít bez Marca Márqueze (Repsol Honda Team), který během tréninku na motokrosové motorce spadl a utrpěl otřes mozku, kvůli němuž mu lékaři nepovolili start. Jezdci začali své páteční časy vylepšovat až ve druhé polovině nastaveného času. Nejdříve se stal lídrem Joan Mir (Team SUZUKI ECSTAR), kterého záhy nahradil Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team) s časem 1'39,202 sekundy.

Ital si vítězství ve třetím tréninku dokázal uhájit a do druhé kvalifikace tak postupuje z prvního místa. Mezi něj a Joana Mira se vměstnal úřadující mistr světa Fabio Quartararo, který na Bagnaiu ztratil pouhou tisícinu sekundy. Čtvrtý skončil Jack Miller (Ducati Lenovo Team), pátý pak Alex Márquez (LCR Honda CASTROL), jenž svůj nejlepší čas nastavil ve svém předposledním kole. Franco Morbidelli (Monster Energy Yamaha MotoGP) se v závěru vyhoupl na šestou příčku, sedmý skončil Alex Rins (Team SUZUKI ECSAR) a osmý Pol Espargaro (Team Repsol Honda). Lucovi Marinimu (SKY VR46 Avintia) patří devátá pozice, desítku uzavřel Jorge Martin (Pramac Racing). Ten na vítěze ztratil pouhých 0,461 sekundy. Valentino Rossi (Petronas Yamaha SRT) se umístil na sedmnácté příčce, jeho týmový kolega Andrea Dovizioso na dvacáté, jezdci Aprilie pak obsadili poslední dvě místa.