GP Algarve - Francesco Bagnaia si dojel pro pátou pole position v řadě, Filip Salač skončil devátý

MotoGP - 4. volný trénink

Čtvrtý volný trénink nezahájil příliš dobře Pól Espargaró (Repsol Honda Team), který v prvních minutách skončil na zemi. Mezitím se do vedení dostal Francesco Bagnaia (Ducati Lenovo Team), který nastavil čas 1'39,976 sekundy. Následovaný byl Fabiem Quartararem (Monster Energy Yamaha MotoGP), jenž na soupeře ztrácel 0,022 vteřiny, průběžná třetí pozice pak patřila Johannu Zarcovi (Pramac Racing). Do ztráty jedné sekundy se vlezlo celkem sedmnáct závodníků, posledním byl Luca Marini (SKY VR46 Avintia).

Vítězem posledního tréninku se stal Francesco Bagnaia, který v závěru ještě zrychlil a nastavil čas 1'39,665 sekundy. Za něj se zařadil Johann Zarco, na třetí pozici se pak vyhoupl Luca Marini, který na prvního ztratil 0,095 sekundy. Před pátého Fabia Quartarara se dostal také Iker Lecuona (Tech 3 KTM Factory Racing). Šesté místo získal Alex Márquez (LCR Honda CASTROL), sedmé místo obsadil Jack Miller (Ducati Lenovo Team) a osmé Joan Mir (Team SUZUKI ECSTAR).