ČZ 125 (1948)

Vlastník bartikpeta
Vloženo 19.4.2015
Aktualizováno 19.4.2015

Skvělá motorka, jízda na ní je nepopsatelný zážitek.

ČZ 150: důvod neuveden

První dojmy - V krabicích přivezeno pár zrezlých plechů, všichni mi říkali, že to už nepůjde. Dnes čumí jak péra z gauče.

Každý den šmejdím po všech internetových bazarech a hledám nějaké veteránky ke koupi. Jednou jsem našel stroj, který jsem dlouho chtěl a docela za dobré peníze, byl ale v žalostném stavu. Po dlouhém přemlouvání rodičů jsme se vydali na 200km cestu. Po příjezdu domů jsem vytáhl pár krabic dílů z kufru, když rodina vyděla co jsem to přivezl, měli mě za blázna.

Na motorce už nebylo co rozebírat, tak jsme rovnou mohli začít s povrchovou úpravou. Spousta vyvařování, kitování apod. Poté se odvezli díly na galvanizaci a my jsme mezitím dělali přípravu na lak. Když byly díly nachromované, mohli jsme začít lakovat. Objednal jsem díly z motoveterandily.cz a výfuky od p. Hadrávka. Pak jsme ještě nechali nalinkovat díly u p. Vávry a po dlouhém čekání se začlo skládat. Během skládání se ještě odstraňovalo spoustu nedostatků a vad, protože jsme motocykl před tím nesložili, také jsem musel doobjednávat spousta dílů. Nakonec se zapojila elektřina.

Při zkoušce motoru číza chytla na první drc. Je to skvělý motocykl s krásným zvukem. Na to jak je stará, docela dobře táhne. Jsem s ní moc spokojen. Renovace se povedla na jedničku.

Děkuji všem za pomoc při renovaci. Už začínám pokukovat po dalších klenotech. :D

Marty68
Marty68 napsal 11.07.18 v 08:20 10b.

parádní Zetka.

Gigapen
Gigapen napsal 22.02.16 v 09:29 10b.

nádherné Téčko, sice moc nejede ale je to krásný kus. Dávám 10 b

Cháris
Cháris napsal 02.10.15 v 02:03 10b.

Galik
Galik napsal 24.08.15 v 16:20 10b.

Tak na mě doma hleděli taky :D... krásná, chtěl bych si jednou pořídit taky takovou ať není čuník v garáži sám :D

3neczak
3neczak napsal 10.08.15 v 18:58 10b.

Co dodat? 10 b.