BMW R 1100 RT (1998)

Vlastník vebos
Vloženo 10.3.2015
Aktualizováno 10.3.2015

Příjemný cesťák s dostatkem výkonu, objemnými kufry a výborným podvozkem.

První dojmy - První dojem nebyl nic moc. Odřené plexi, zrcátka, kapotáž, orezlé kotouče atd. Po svezení ale vše jinak, hned jsem věděl, že si budeme rozumět. Motor táhnul odspoda, žádné zalehávání a sedadlo přesně podle mých představ. 3 kufry jako bonus.

Motorku bych doporučil pro - Není to motorka na blbnutí. Vyhovují ji delší cesty a kvalitní silnice. V jednoduchosti je spolehlivost, chlazení vzduchem eliminuje poruchy chladící soustavy a léty prověřený boxer je se 4 ventily docela čiperný.

Hledal jsem něco na delší cesty a zároveň i kratší vyjížďky. Po dračeně 1100 je to pro mě změna k lepšímu - delší cesty jsou pohodovější. Vynikající je nízké těžiště a na tuto velikost i malá hmotnost. Není to raketa, ale zrychlení na 100 za 4.2 mě bohatě stačí. Už mi není 20. Na obrázku se mi moc nelíbyla, ale ve skutečnosti jí to okapotování sluší a navíc dost dobře chrání i za deště. Moje 60 kilová zátěž ani nepoznala, že jsme chvilkama trošku překračovali. Chudák Leon ani nevěděl, co se děje. V létě se chystáme na jih, tak jsem zvědav.

wencz
wencz napsal 19.03.15 v 18:35 10b.

Líbí se mi! o RT jsem také uvažoval, ale nakonec jsem se rozhodl pro jiný model. Každopádně mraky spokojených km přeji!