Ostatní Doplnit (2010)

Vlastník kuchta50
Vloženo 18.2.2015
Aktualizováno 7.9.2023

Protože jsem nemocný a nedovolí mi papíry na velké auto,musel jsem se spokojit s tímto miniautem.Jezdí se na papíry z pincka.Na nákupy stačí a na krátké vyjížďky dostatečné.

Motorka koupena od Bazar Brno www.autocentro.cz - Při koupi mě ujistili,že autíčko Microcar je po kompletní kontrole a je 100%.Po cestě jsem zjistil,že nesvítí jediná žárovka na zádi,ani blinkry,brzdy skřípaly,v servisu zjistili přední desky uplně sjeté a zadní taky i se zničenými kotouči,řemen ve variátoru nadranc.Ložiska v kolech nadranc.Takže skušenost s bazarem nic moc.

První dojmy - Nastartoval jsem hned,automatická převodovka,airback,couvací senzory,autorádio,vše v elektrice.Rozjel jsem se,autíčko váží necelých 350 kg,to je skoro to samé,co mi vážila Yamaha Midnight Star 1300 s výbavou,a maximálka někde u 65 km bez úprav.Po opravě brzd kotoučové na všechna kola-dostatečné.Spotřeba proti papírům je o něco vyšší,má být 2.5 l nafty,já jezdím za 3 až 3.5 l.

Motorku bych doporučil pro - Asi starším,jako jsem já.Mladým bych to moc nedoporučoval.Chce to skromnost,když někdo jede za mnou,snažím se uhnout a nezavázet,což mladí psychicky moc nezvládají

Doplňky na motorce - Denní osvětlení,navigace a všechno přes povinnou výbavu-lékárnu,hasičák,vesty,kompresor na 12 V,žárovky a pojistky atd...protože tam nic nebylo

Hlavní důvod - se mi líbílo a má obsah motoru 530 ccm-dvouválec.Oproti normálnímu autu je hlučnější,ale už jsem si zvyknul.Zatím startuje na brnk.Nechal jsem vyměnit olej a filtry.Po opravě brzd super.Nechal jsem přidat denní svícení,byl uvolněný výfuk-opraveno a teď čekám výměnu řemenu ve variátoru.A byl včudu zadní levý tlumič.Autíčko má najeto celkem 25 000 km,z toho já 5 500 km.Pohodlná jízda i ve dvou,tím,že v tom je stabilák,tak jede pořád stejně-v jednom i ve dvou a i žere stejně.Topení je dostatečné,po ujetí 1.5 km už to je v poho.Sice na opalování to není,ale zima taky ne.
Nevýhoda je,že se s tím nesmí na dálnici,tak jsem koupil navigaci a dálnice objíždím.Jediný problém s navigací Tom Tom -i když mám vyplé dálnice,tak mě na ně stejně navádí.Pokud někdo ví,co s tím,napište.Zatím jsem s tím ujel najednou okolo 400 km a dobrý.
Jediné mínus je cena.Koupil jsem ho za 139 000 kč a do oprav jsem vložil asi 19 000 kč a dokoupil jsem nové letní gumy i s litými koly a reservou za 9.500 kč.Pro šťouraly,kdybych byl zdravý,tak se motorek nikdy nevzdám,bohužel,jo a pro ještě větší šťouraly je toto autíčko zařazeno ve velkém techničáku jako MOTOCYKL.

15.3.2015 : Poslední dobou se mi už protáčí řemen na variátoru,pálí se a smrdí a hlavně se snížila rychlost a zvedla se spotřeba. Tak řemen na variátoru je vyměněný,na pravém předním kole zůstával viset pístek a kolo přibržďovalo, prozatím opraveno,než přijde pístek nový a na pravém zadním kole je v čudu silentblok.Po této opravě je auto daleko živější,na silnici ve dvou jede 75-80 km/hod a už 4x jsem ho dostal na 94 km,ale jde cítit,že tenhle prcek na to není stavěný.Jo a spotřeba zas spadla na 3.5l.Takže přijde poslední oprava pístku, silentbloku,rozv.řemenu.filtrů a oleje a snad už bude pokoj.

6.3.2016: Takže minulý rok se vyměnil levý zadní tlumič,opravil se pravý přední brzdič.Aby mi to nebylo líto,tak teď po najetí 12000 km odešel pravý zadní tlumič-ponaučení,příště se musí vyměnit oba,odešel přední levý brzdič,zasekl se pístek a orval mi destičky,vyžhavil se kotouč a zavařilo se ložisko,co to nese.takže problematické sundání ložiska,nový kotouč,ložisko ,oprava brzdiče,nová hadice a destičky,promazání celého řízení a paráda.Navíc mi odešlo ložisko v levém zadním kole ,na to mě upozornil kámoš,když jsem to koupil před rokem a půl,ale na technické kontrole mi řekli,že je uplně v kupě a teď se málem rozpadlo a skoro mi upadlo kolo.Tak už je to taky v kupě.Takže už jenom sehnat oba zadní tlumiče.Jdou sice objednat z Francie přes Brno,ale stojí jednou tolik,než tlumiče u nás a doprava vyjde přesně na litr,takže sháníme nějakou druhovýrobu.

14.6.2018: Tak jsem modráska prodal.Je to neskutečný žrout peněz.Koupil jsem ho za 160.000 kč a jen minulý rok jsem dal do oprav okolo 50.000 kč.Hodně peněz na opravy mi znehodnotili rádoby domácí mechanici-což bylo dřív okolo 35.000 kč.Momentálně po opravě v servise je v dobrém stavu,ale už nemám nervy čekat,co se zas podělá.Jezdil perfektně,vážím 112 kg a ve dvou s manželkou jsme ho rozpumpovali až na 90 km/hod.Má upravený jen variátor,takže spotřeba při takové jízdě + město nepřesáhla 3.5 l nafty na 100.Koupili ho rodiče mladé holčině za 70.000 kč a byli spokojeni.

kuchta50
kuchta50 napsal 07.09.18 v 11:35

Ahoj kluci motorkářský,nebojte,žiju.Sice jsem Modráska prodal-příšerně drahé díly a většinou rozbitý,vyšel mě celkem i s náhradními díly a opravami na neskutečných 295 000 kč.Teď mám už druhý rok elektrokolo,jezdím jen po stezkách,těch tu máme naštěstí dost.Občas se to se mnou zatočí a jdu na hubu.rozsekl jsem si dvakrát nohu a tím,že mám ještě silnou cukrovku-4x denně si píchám insulín,tak se to hojí naprd,třeba 2 měsíce,ale nejlepší bylo letos na začátku května,to jsem byl nakoupit drobnosti a kolo jsem jen vedl.Nějak se mi to roztočilo,spadl jsem na dlažbu přímo na hubu a zlomil jsem si nos,byl tak cenťák doleva,tedy mimo jiného rozsekl nohu a odřel.Krve jak z vola a nikdo se ani nezastavil.Já vždycky omdlím tak na 2 minutky.No nic,tak nějak jsem se zvedl,z nosu to stříkalo,dopotácel jsem se domů,pořádně vysprchoval,narval jsem si prsty do nosu,nadzvedl ho a srovnal-tedy docela slušně.To že to začlo zas tíct,to nic,ale klika byla,že jsem vylezl ze sprcháče nahatej,protože jsem se bolestí pochcal a nechybělo moc,abych se i posr...Ale už dobrý.Na chirurgii mi řekl doktor,že jsem magor,chodil jsem tam denně přes měsíc,ale už jsem v kupě a byl jsem se zas projet asi před týdnem.Mám z toho kola najednou respekt.Ale rada pro všechny normální kluky.Nevzdávejte to,vždycky může být hůř a plno lidí je na tom ještě hůř,ale přemýšlejte když jedete.Můžete narazit na vola,tak předvídat.Mnoho kilometrů bez nehod Vám všem přeje kuchta50. / ale už mi je 62 /

hruso25
hruso25 napsal 06.09.18 v 21:45

Ahoj Kuchta50. Keď sa tu na motorkároch prihlásim, vždy si na teba spomeniem. Pre mňa si najväčší motorkár a bojovník Želám tebe a tvojej manželke veľa síl v boji s osudom.
Rasto
Levoča

Psisko
Psisko napsal 09.10.16 v 15:44 10b.

Hele,je ten automotocykl celkem fajn,tak at ti jezdí.A na nějaké trubky tady neber vubec zřetel.

NXram
NXram napsal 22.01.16 v 14:37 10b.

Seš borec Kuchto, bojuješ jak se dá a dle toho, jak vše píšeš, stále se vztyčenou hlavou
A ty ubožáky, co vůbec nic nepochopili, ty ani komentovat nebudu . Ale založil bych nadaci na bezplatné vydávání kondomů takovýmto jedincům, protože jejich rozmnožování je pro svět nebezpečné
Držím Ti palce ať v pohodě a s úsměvem najedeš ještě spoustu kilometrů .

raid
raid napsal 27.11.15 v 09:38 10b.

to je náhodou super autíčko. Plný počet to jistí, klidně bych dal i víc, za odvahu, za přístup, za život ...