Ostatní Motorová koloběžka (2014)

Vlastník kuchta50
Vloženo 18.2.2015
Aktualizováno 9.10.2016

Po úpravách je to bomba.Koloběžka má vysoká kola,takže se dobře vede,nádrž na dva litry stačí na dojezd 140 km,já vážím 110 ,tak jsem rád i za dojezd 100 až 110 km.Při koupi jsem si nechal odblokovat rychlost

Motorka koupena od RC Káně - Roman Vařečka - Při reklamaci jsme se nemohli dohodnout na odvozu,při opravě pár věcí neudělali,ale po tel.hovoru vše v poho.

První dojmy - Při první jízdě dost nepohodlná,objevilo se pár tech.nedostatků.Prasklý plastový plyn na řídítkách-technik moc dotáhnul.Přední blatník špatně namontovaný a dřel o přední plášť.Dost úzký prostor pro nohy a řídítka dost v předu a dole,takže jsem seděl na kraji sedla / měřím 175 cm /,po úpravách uplná spokojenost

Motorku bych doporučil pro - Mladým na blbnutí,na nákupy i na výlety.Já ji používám v létě na nákupy a když na mě sedne splín z motorek,tak se jdu projet do hor.

Doplňky na motorce - Na kolobrndu jsem přidal brašničku s duší a základním vercajkem a z druhé strany půllitrovku s benzínem / už jsem jednou tlačil /.Cyklotachometr,cykloosvětlení vpředu i vzadu,zvonek a zrcátko.Musel jsem pokrátit zadní blatník,protože kolobrndu parkuju ve sklepě na výšku a vytrhnul jsem ho z držáků.Teď ok.

Protože trpím nemocemi a jsem v plném inv.důchodu,zakázali mi jakýkoliv motocykl,tak jsem všechno prodal i s oblečením,nechal jsem si jen jednu otevřenou helmu.
První problém nastal už při koupi.Kolobrndu sundali z auta a nějak nešla tlačit.Přičítal jsem to kartonům,kterými byla obalená.Doma jsem zjistil,že je do předního kola vřažený špatně přidlaný blatník,převrtal jsem díry a sedí.Plyn na řídítkách měl stržený šroub,byl prasklý a protáčel se.Slepil jsem ho a zatím drží.Po 300 km mi začal tíct olej přes gufero.Po menší výměně názorů si pro kolobrndu přijeli a odvezli.Po opravě je v pořádku,akorát mi nevyměnili ten plyn.
Vyřezal jsem ze starého skateboardu podlážku,kterou jsem přichytil 4 silnými plastovými stahovacími pásky a polepil gumou.Zvýšil jsem představec asi o 8-10 cm a celé jízdní vlastnosti se změnily k lepšímu.Daleko lepší stabilita,na rovinách i v zatáčách.Na to,kolik vážím se mnou jede po rovině až 50 km/hod a jednou z mírného kopce skoro 60 km/hod.Ideální ale je jezdit 30- 38 km/hod,motor je klidný a vyjede všechno.I sebevětší pruťáky rychlost neklesne pod 20 km.Leje se do ní čistý benzín,je to čtyřtakt a olej v motoru se mění jednou za rok a to 1 dcl se vytáhne stříkačkou a zas stejně se dá nový olej.Měním ho po 300 km,ale mám pocit,že se dřív zkazí,než ho spotřebuju.S dojezdem,věřím,že zvládne v jednom dni i 200-300 km,stačí vždy po 100 km natankovat a občas nechat motor odpočinout.Po pěti nacupování pumpičkou benzínu mi motor chytne max. na podruhé.Nahazuje se lankem.
Teď po úpravách se s ním dá určitě i cestovat

Tak se zas ozývám po delší době.Nemoc si nevybírá a pomalu se zhoršuje,takže mám už problém se udržet i na kolobrndě.Stahuje mě to v zatáčkách do příkopu a problémy mám už i na rovinách.Nechci zavinit nějakou nehodu,tak jsem na podzim kolobrndu prodal a pořídil LEHOTŘÍKOLKU.Je to už uplně mimo mísu,je to vlastně takové vzláštní tříkolové kolo,v kterém ležíte a šlapete před sebou a řídítka vedou pod sedačkou.V předu 2 kola č.20 a vzadu kolo z horala.Normál řazení 3 x 8.Ale je to těžké jak kráva.Kolo mi vážilo necelých 11 kg,tohle 23 kg.Pozice jezdce uplně jiná.Do kopce si nepomůžete,že se postavíte do pedálu,protože v tomhle ležíte a pracují uplně jiné svaly.Jezdím do hor po cyklistické stezce,kde jsem jel na kole 23 km/hod,tak se plazím okolo 10 km/hod a to musím občas zastavit,protože Parkinson s Menierem mi nedovolí víc ujet.Ale pánové,hlavně jedu.Takže sebevědomí moc neutrpělo,akorát po takové jízdě nechodím 2 dny a trpím.Lehotříkolka je vybavená kotoučovkama v hydraulice a pořídil jsem ji relativně levně.Teď přes zimu mi kamarád upraví řazení a šlapák,tak pak to snad půjde líp

hruso25
hruso25 napsal 04.02.17 v 21:41 10b.

Chcelo by to cez zimu domontovať dáky pomocný motorček, alebo elektromotor.
Kuchta, si geroj, frajer a veľmi silný muž. Obdivujem tvoju bojovnosť a pevnú vôľu.
Pre mňa si najväčší motorkár v Československu.
Drž sa.
Rasťo

kuchta50
kuchta50 napsal 15.12.15 v 22:00

Kluci,nevěřili by jste,jak to je strašné se vzdát ježdění a vůbec motorek a kola.Radši jsem rozprodal všechno na mašinu ,aby mě to nelákalo,a co zbylo jsem rozdal.Nejde o mě,ale někoho zmrzačit,to bych nerozběhal.Vidím hezkou mašinu a tají se mi dech,prostě to těžce rozdýchávám.Bohužel.Jezděte opatrně,aby Vám to vydrželo co nejdýl.Já to mám z nemoci,ne z úrazu,ale výsledek je stejný

wsbk
wsbk napsal 15.12.15 v 14:40 10b.

Piki
Piki napsal 22.02.15 v 15:40 9b.

Moc pěkný kola

kuchta50
kuchta50 napsal 22.02.15 v 12:33

pajapaja: Ten motor z Hondy Ti tam dají i teď,ale za příplatek myslím okolo 4000 kč,tohle má kotouče,ale mechanické,sice dostačující,ale neměl jsem být skrblík a měl vzít hydrauliku,je o hodně lepší.