ČZ 175/470 (1965)

Vloženo 30.1.2015
Aktualizováno 6.4.2023

Renovácia pokračuje

Vloženo: 15.04.2019, Uskutečněno: 15.04.2019, Zhlédnuto: 46x

Je to peklo kým sa človek dostane opäť ku skladaniu motorky. Pôvodne som si myslel že za pár týždňov budem mať motorku hotovo a už je rozobratá takmer 2 roky.

Čo ma potešilo že motor po GO ktorý naposledy frčal 115 km/h je ten čistejší. Ostatné kusy sú na tom vizuálne horšie.

Elektrika bude úplne iná, kľúčik len ako chcípák a svetlá zapojené permanentne. Pravý kastlík som zohnal na burze nový, bude sa lakovať spolu s nádržou a podsedlovkou (ktorú ešte musím zohnať v dobrom stave).
Obitie laku počas skladania považujem za vznik novej patiny. Momentálne som nastavený tak že to ani nebudem zatierať. Nech je to pekne vidno.
PRUŽINY do tlmičov som použil staré, zachovalé z Jawy 250 - nové boli o 2 cm dlhšie ako všetky ktoré som mal. Zadné tlmiče sú originály v patine. Definitívne budem vedieť až pri jazde, každopádne mi príde nezmysel meniť len predok, keď je tam obrovský rozdiel v tuhosti.

• renovácia

Áno je to tak. rozhodol som sa zhodiť patinku a renovovať. Pravdepodobne chyba ale hrdza bola neuveriteľná, pôvodne to mala byť len výmena čapu zadnej kyvky, vôľa prekonávala akékoľvek servisné limity. no napokon kvôli t

Typ: Oprava
    Vloženo: 22.03.2019
    Uskutečněno: 22.03.2019
  • znovuprivedenie na svet

motorka dostala poriadny šok po dovolenke v ČR. Motor - zadretá prevodovka, zhorené zapaľovanie a prišiel som na spústu iných závad. Zakúpil som druhú motorku pretože čas pred STK tlačí, dal som dokopy narýchlo motor kto

Typ: Oprava
    Vloženo: 07.03.2015