motopark_kveten

ČZ 175/470 (1965)

Vlastník Destroyer
Vloženo 30.1.2015
Aktualizováno 29.12.2017

tradičná motorka, začiatky nás aj našich otcov, stroj na ktorý naši starký balili naše starké :D

První dojmy - zaspomínal som si na svoje začiatky, trošku horší stav motocykla ma neodradil od jeho kúpy... prvé dojmy bola samozrejme radosť tak ako vždy pri novom motocykli.

Motorku bych doporučil pro - motocykel vhodný na kratšie výletíky, mám ho pre radosť a starosť. Určený pre ľudí ktorý majú vzťah k motocyklom ktoré boli vyrobené v dobách kedy sa nepozeralo kde sa dá čo najviac ušetriť a kedy predaje motoriek neurčoval pomer váha/výkon.

Doplňky na motorce - konské brašny
Wape zapaľovanie

S motocyklom som absolvoval pramálo kilometrov. od jeho kúpy som prešiel 2 000 km po slovenských a českých cestách. motorka ma prakticky nikdy nedoviezla do cieľa bez problémov, pri výlete1 000 km po Čechách kde sa naakumulovali všetky tragédie za 50 rokov existencie stroja, stroj odchádzal v nasledovnom poradí:
1. odišla trojka - najviac používaná (naslednovné radenie 2-4 viac ako komické)
2. za 3. rýchlostným stupňom sa pobrala na onen svet aj SPOJKA (oprava na dvore u neznámeho pána niekde pri Hradci Králové
3. dynamo sa porúčalo už na slovensku - nevyrába dostatočný prúd, niečo s rotorom
4. predstih zapaľovania sa rozladil 25 km pred cieľom
A preto ruku na srdce - nemaj takú motorku rád...

máj 2015 - Na náhradné diely som si kúpil ČZ 175 450 de luxe, nejazdená posledných 30rokov. motor som založil a pri rôznych zvukoch dokázal ísť aj 80km/h. Avšak pracovné povinnosti ma odvelili do Nemeckej spolkovej republiky a všetky aktivity sa odkladajú. Sezóna 2015 je teda zavŕšená s 200km.

Jún 2016 - návrat zo západného sveta do Slovenskej reality. Pôvodný motor som opravil. S prevodovkou mi pomohol starý pán z Detvy ktorý opraví všetko na svete, Pretože vyhadzovalo rýclosti, kľuka mala veľké hádzanie (rozoberaná sekerkou) a mala širšie osadenie na ložiská ako má mať. Preto po sústružení, zabrúsení vidličiek, ktoré zabezpečil Ujo z Detvy, som doskladal zbytok motora, nové krúžky spojka... Motor som založil, a jazdí fakt skvele. Viem však že tento motor je len dočasné riešenie pretože jeho ďalšia oprava už nebude možná.

V zálohe mám teda ešte motor z "de luxe" ktorý čaká na renováciu. Tento motor bol prvý krát rozobratý mnou. Pár šrámov na duši však má, najmä zaoxidované všetko, skrutky v kontakte železo-hliník.

2017 - kompletná GO motocyklu - nový lak, diely, skrutky a všetko čo bolo za koncom životnosti. Bohužiaľ navždy bude po krásnej patine. Keď som sa rozhodol riešiť vôľu zadnej kyvnej vidlice tak som začal rozoberať motorku a zistil som že ju chcem mať spravenú oariadne a spoľahlivo, tak že sa na nej bude dať jazdiť stále. Takže zbaviť sa dosť rozsiahlej hrdze a opraviť všetko bolo jasným krokom.

68732
68732 napsal 10.02.18 v 21:45 9b.

de luxe na ND to je u vás teda luxus

jawa354
jawa354 napsal 28.10.16 v 22:48 10b.

abbany
abbany napsal 07.03.15 v 10:23