Aprilia Pegaso 650 (2002)

Vlastník Jirka_S
Vloženo 7.1.2015
Aktualizováno 7.6.2016

Pohodové cestovní endurko, s povedeným vzhledem a motorem

První dojmy - Byla to moje první "velká" motorka (po Simsonu), takže jsme si museli na sebe nejdřív přivyknout. Je to jednoválec a tak bylo nutné naučit se odhadnout brzdný účinek motoru a zvyknout si na velmi citlivou reakci plynu.

Chtěl jsem něco pohodového na cestování co nebude vážit tunu.
Je to sice jen jednoválec, ale když se s ním člověk naučí, tak je to pohodová motka.
Co by mohlo být možná lepší je poměrně citlivá reakce plynu zejména při pomalejší jízdě, ale je to také otázka cviku.Spotřeba při mém klidném jízdním stylu je kolem 5l/100km - mohla by být o litr menší.
Nejlépe se motka cítí na silnici, přestože má v názvu enduro a tak se do terénu nijak nehrneme ... . Projela se mnou téměř celou Evropu, Balkán a nejdále byla v Irsku (ve dvouch - s dcerou)
Ani po deseti letech vlastnictví a najetí cca 60000km se mi neomrzela.
Další info a foto doplním časem

Tak po jedenácti letech jsem v lednu 2016 Pegásko prodal. Na podzim jsem koupil VStroma, Pegásko má 36kW, takže syn který má řidičák do 35kW na něm nemohl jezdit a aby stálo v garáži je škoda. Nikdy mě nenechalo ve štychu a budu na něj vzpomínat jen v dobrém a novému majiteli ať slouží jako mě.

hruso25
hruso25 napsal 17.08.15 v 13:03 10b.

Mám to presne ako ty.Tiež som prešiel zo simsona na Pegaso.Símsona sa nevzdám a Pegaso mi a mojej manželke plne vyhovuje.Stále je to Aprília krásavica.

findejs1310
findejs1310 napsal 13.04.15 v 22:12

SUper motka a laufy 10b.

Jirka4137
Jirka4137 napsal 19.01.15 v 00:14

Fešanda. Měl jsem hondu Vigor tedˇ ji má švagr a ta spotřeba je u ní stejná u BMW 650F dokonce vyšší. Za 5l jezdím i se čtyřválcem od Yamahy.

U720
U720 napsal 14.01.15 v 17:28 10b.

Pěkná,užij si ji

Milan1963
Milan1963 napsal 09.01.15 v 01:21 10b.

Protože Tvoje Pegaso znám a vím, že je spolehlivé a opečovávané, musím pochválit a dát 10 bodů.