Triumph Street Triple R (2014)

Vlastník berco
Vloženo 24.11.2014
Aktualizováno 2.11.2018

Motorku som si kupoval ako 1 veľkú moto v živote, v svojich 44 rokoch. Moc som zvažoval akú ale bol som rozhodnutý že to má byť niečo neobvyklé, neopozerané a nahaté.Jednoznačná voľba padla na streeta hneď po množstve pozytívnych recenzíí a pocitovo som c

Motorka koupena od Motocorse Bratislava - Zvláštny prístup predajcu. Ani zlý ani dobrý. Ak by som mohol odporučiť treba ísť kúpiť bratom do ČR alebo Rakúska. Po skúsenostiach po roku prevádzky prístup konkurenčných firiem sa absolutne nedá porovnať s BA Motocorse.

První dojmy - Kupoval som ju na konci sezóny 2014 a s čerstvým vodičákom . No prvé jazdy z autoškoly boli viac menej rozpačité. Zdalo sa mi že je to neskutočne silné a neovládateľné, ale behom zostávajúcich 2 mesicov motosezóny som nabehol cca 4500 a už to bolo úplne o niečom inom. Netvrdím že som sa stal strelcom ale už som sa s ňou tak nepasoval :-)

Motorku bych doporučil pro - No podľa seba by som odporučil tomu kto má aspoň troška skúsenosť. Predsa je to dosť silné a treba sa naučiť s ňou manévrovať. Možno somnou nebudu súhlasiť strelci čo už majú čo to odjazdené ale ja som praktycky skončil autoškolu a sadol na ňu-

Doplňky na motorce - Klin pod motorom, veterný šťítok, quickshifter, zrkadlá.

Rok 2015 bol pre mňa úplne zlomový. Cítil som že chcem podstatne viac od moto a tak som sa vybral na gokartový okruh do DS. Po absolvovaní prvých jázd som si začal naprosto veriť a hlavne dôverovať stroju že ma podrží na ceste a nemusím sa báť to nakláňať koľko to ide. Počas roka som sa tam vrátil ešte 2x a nebolo čo by som jej mohol vytknúť, leda ak sebe . Naučil som sa ju veľmi ľahko ovládať a využívať jej maximálny potencial v ramci svojich možnoistí a znalostí.
Moto sa najlepšie cíti na kvalitných cestách vzhľadom na to že je nastavená dosť do tvrda a má na hrbolatej ceste tendenciu odskakovať a ak príde doslova že rozbitá cesta tak to tancuje ... na nevydržanie. Pojazd po meste je bezkonkurenčný, mestíte sa všade a utečete všetkým . Ideálne si myslým podľa toho čo som za ten rok nabehol je pohodová jazda po okrskách alebo si to riadne rezať po nich.
Spotreba sa moce niekde okolo 5 L. ale je to naozaj dané štýlom jazdy...niekedy bolo aj za takmer 6 L ale samozrejme aj pod 5L keď sa išlo tak že ma cigánsky žigulák predbiehal
Hneď na začiatku sezóny som menil zrkadlá, totiž v originálnych si vidíte max tak svoje ramená. Brzdy naozaj fantastické. Viezol som sa na štandardnom streete a je tam cítiť naozaj veľký rozdiel.
Výšku mám 188 cm a úplne bez problemov sa na ňu vyskladám. Jazda cca do 150 km bez problémov ale potom už je odpor vetra naozaj dosť veľký. Vyššiu rýchlosť som skúšal ale je to proti môjmu pohodliu a tak to neriešim.

AVENGER2008
AVENGER2008 napsal 07.08.17 v 10:13 10b.

Parádní záležitost .

Krakatau
Krakatau napsal 07.08.17 v 09:37 10b.

Dobrý výber , v podstate so všetkým môžem súhlasiť (bohužiaľ aj s prístupom predajcu). Užívaj!