ČZ 175/477 (1971)

Vlastník Vito_OL
Vloženo 5.11.2014
Aktualizováno 17.6.2018

Je to zkrátka starší kousek se vším co k tomu patří. Není to žádná leštěnka (zatím), je to motorka pro radost z jízdy (v rámci možností vzhledem ke stáří).

První dojmy - První jízdní dojmy byly skvělé. Je to moje první motorka, takže maximální nadšení. Na ovládání jsem si zvykl rychle, na svůj výkon a stáří jede opravdu svižně a díky nizké hmotnosti je také velmi hbitá. Jediné co bych vytkl jsou opravdu slabé brzdy, ale není to nic fatálního, prostě se s tím za jízdy musí počítat :-)

Že si koupím nějakou motorku strakonické produkce mi bylo jasné dlouho dopředu. Jsou poměrně levné a jednoduše se mi líbí.
Zatím moc najeto nemám, ale už jsem měl při těch pár kilometrech problém s palivovým kohoutem, ale nic co by nešlo snadno vyřešit. Motor šlape jako hodinky, řazení jde taky hladce. Samozřejmě je to dvoutakt takže má své typické vlastnosti a také je ta motorka přes 40 let stará a to vám neustále dává najevo slabými brzdami, nepříliš citlivým odpružením a lehce výraznějšími vibracemi. Nadruhou stranu je to takový příjemný pocit, alespoň pro mě, prohánět se na takovém kousku historie.
Zatím jsem jezdil jen po silnici a po městě a do terénu se s ní zrovna nechystám :D. Ve městě se mi s ní jezdí dobře, jak jsem psal je lehká a dobře se s ní manévruje a manipuluje. Dynamika je pro městský provoz více než dostatečná a na okresce rychlost kolem 80 km/h není žádným problémem.

Provaz1
Provaz1 napsal 26.01.15 v 11:23

Pěkný kousek, lak bych řekl, že je již předělaný, tento bar. odstín žluté se nedělal (pokud neklame foták) ale i tak jí to sluší

LukasKoudelik
LukasKoudelik napsal 16.01.15 v 22:48 9b.

Dá se říci, že je dosti zachovalá. Ten lak je původní nebo tak zachovalý? Jak se tak dívám, tak tam někdo předělal přední brzdu z původní jednoklíčové na dvouklíčovou. To může být příčina toho, že Ti špatně brzdí, jelikož dvouklíčová brzda je lepší jen v případě, že je dobře seřízená. V opačném případě brzdí hůře než jednoklíč.
Dívám se, že jsi z Olomouce, tak to můžeme v sezoně někam vyrazit na projížďku, pokud by jsi měl zájem. Já jsem z Prostějova, tak to máme kousek.

Dawes
Dawes napsal 12.11.14 v 11:38 9b.

Pěkná, vypadá zachovale. Ať ti vesele slouží a nestane se objektem domácího tuzení.

Fidel1994
Fidel1994 napsal 06.11.14 v 11:09 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 06.11.14 v 10:29 10b.

At' ti i dál dělá radost !