Kawasaki Versys 650 (2007)

Vlastník LUckeM
Vloženo 4.11.2014
Aktualizováno 6.4.2019

Dlouho jsem hledal, až jsem našel. Kawasaki Versys 650, která mě okamžitě přesvědčila svým vzhledem a typickým předním světlem, že právě ona je ta, která by měla nahradit mou bývalou... (motorku)

Yamaha XT 660 X: Prostě mě Kawa přesvědčila svým vzhledem

První dojmy - Moje první dojmy jsou skromné, jelikož jsem ji nedávno teprve koupil a mám na ní najeto teprve asi 20 000 metrů :D . Ale i tak můžu říct, že se mi motorka zalíbila nejen vzhledem, ale taky posezem za řídítky a svou skvělou ovladatelností. Nejsem nějak zkušený jezdec ( motorkář bych si o sobě nedovolil říct) a tak toho zatím moc napsat nemůžu. Ale musím říct, že motorka mi sedla hned od prvního usednutí do sedla. Neříkám, že sní nějak lítám to určitě né, jelikož je to úplně o něčem jiném než předchozí moto a taky o dost těžší :)

Doplňky na motorce - Na kawce už byli při koupi vyhříváné rukojeti, padací rám, spodní kryt motoru

Jak jsme psal výše, motorku mám teprve krátkou dobu a tak mé zkušenosti jsou nulové. Ale musím říct, že Versysek má neskutečný zátah a jede a jede a jede a to na jakýkoliv rychlostní stupeň (asi to je způsobené tím že předchozí stroj byla 200 ccm což je obrovská změna oproti 650), je pravda, že nemá ráda moc nízké otáčky a nejlépe jede nad 2000 ot. Na motorce je neskutěčně pohodlná jízda, řekl bych za mě že se jim to sedadlo fakt vydařilo. Jaké to má spolujezdec nevím, já tam sedět nebudu takže mi to je vcelku jedno :D Trochu nezvyk je, že se neotáčí spolu s vidlema světlo a přístrojovka jako tomu bylo u staré mašinky, ale na to si asi zvyknu hoodně rychle, dokonce už se mi to i líbí. No a to je asi vše, co zatím můžu napsat... Když tak až budu mít více najeto tak nějaké zkušenosti přidám. Pokud se zadaří, chtěl bych si udělat příští rok v létě nějakou delší cestu.

17.6. 2015 - Tak sem Versyska přezul na nové bačkůrky od Dunlop Mutant, tak sem zvědavý jak jí padnou :) dále vyměněny brzdové destičky v předu a nová řetězovka. :) Boužel sem zatím nemohl jezdit takže teď to musím dohnat :)

29.4.2017 - Po dlooohé době přidám něco málo o motorce. Za sezonu 2016 jsem najel něco kolem 3-4000 km a tak už jsem na Versyska trochu zvyklý. Musím říct, že už jsem se přestal bát větších náklonů i ve větších rychlostech. A ty bačkůrky od Dunlopu jsou perfektní! motorka drží dokonale na cestě i při větších nákonech a to i na mokru. Nikdy jsem nevěřil, jaký nákolon se s touhle "vysoukou kozou" (podle kamaráda) dá udělat, párkrát jsem už dřel stupačkou o zem :D . Dále co se týká větších vzdáleností, tak mám na jeden zátah najeto maximálně 300km, což není nic moc, ale ani tak si na pohodlí nestěžuju. Poruchy žádné - za co jsme neskutečně rád :) bohužel letos (2017) budu muset v nejbližší době vyměnit spojku, jelikož začíná při větším zarváním za plyn klouzat :/ Letos už jsme sezonu zahájil a mám najeto už 550 km (což sice není bůh ví co, ale těch pěkných dnů zas tolik nebylo :D ) a plánuju nějaké srazy ( první teď v pondělí 1.5.2017 na Pstruží) a chtěli bychom ještě s kámošem udělat nějaký výlet do zahraničí na více dní. Tak snad i letos bez problémů (o čem nepochybuji). Sezóně ZDAR! :)

matoupetr
matoupetr napsal 10.01.16 v 19:00 10b.

dobrá volba , dobrej popis

Lyžař
Lyžař napsal 19.11.14 v 16:15 10b.

Lepší volba není , ať ti slouží

LUckeM
LUckeM napsal 04.11.14 v 22:15

Děkuji všem

BAMBINATOR
BAMBINATOR napsal 04.11.14 v 20:51 10b.

Super stroj 10 jasná

v.l.a.d.e.k
v.l.a.d.e.k napsal 04.11.14 v 19:42

Vítej do klubu, dobrá volba