Ducati Hypermotard 1100/1100S (2007)

Vlastník Miguel200SX
Vloženo 1.11.2014
Aktualizováno 14.2.2024

V nedelu som našiel inzerát, v pondelok kontaktoval predajcu, v utorok vybavil prepravu, v stredu peniaze a vo štvrtok sa už išlo smer Litva. Viem, že trochu opačný smer na dovoz jazdenej motorky, ale čo už... pacient :)

Motorka koupena od ALTAS Kaunas, Litva - Maximálne ochotný a nápomocný aj napriek rečovej bariére.

Ducati Monster 1100S: Hyper mi prišiel univerzálnejší a zábavnejší, aj keď Monster je zase viac sexi

První dojmy - Pred kúpou som na žiadnej nejazdil a ani len nesedel, ale hneď prvé km ma uistili, že som urobil správne rozhodnutie. Motor ťahá, brzdy brzdia, mení smer jedna radosť a vyžaruje neskutočný sexepíl.. proste pravá Talianka.

Motorku bych doporučil pro - Pre niekoho kto sa riadi viac srdcom ako rozumom, jednoducho pre Ducatistu!

Doplňky na motorce - Ducati Performance - predná rozeta 14Z, tlmič riadenia, sedlo comfort/racing, plexi, inšpekčný kryt, olejový šrób, držiak EČV, zadný blatník, kryt nádrže, spodný kryt motora, otvorený kryt spojky, kryt výfukovej prívery, kryt prednej rozety, kryt hadíc, zadný kufor s držiakom, slidery
- EVR - antihoppingová spojka 48Z
- Michelin - ventilky TPMS
- Philips - žiarovka Motovision
- Weiser - LED blinkre
- no name - LED pozičky

Proč jste si vybral tento stroj?
Pretože s ním mám rohlík v prilbe a motýliky v bruchu.. pocit ako počas prvých 3 mesiacov randenia. Kto zažil, pochopí.

Pokud máte už něco najeto, jaké jsou Vaše zkušenosti?
Tak začnem od toho najpodstatnejšieho, čo robí túto motorku tak neskutočnou - klasický vzduchom chladený dvojvalec s dostatočným výkonom a naozaj neskutočným záťahom. Neviem si predstaviť lepšie srdce pre túto beštiu. Ďalšou lahôdkou sú predné brzdy, o ktorých sa hovorí, že sú zbytočne predimenzované, ale ja osobne si to nemyslím. Treba na ne hlavne s citom, inak hrozí stoppie. Sú to brzdy, ktoré sú schopné vám zachrániť v krízovej situácii krk. O zadnej iba krátko, nestojí za veľa. A na záver by som spomenul mnohými ospevovaný podvozok, ktorý ja osobne nemám veľmi s čím porovnať a preto nechcem hádzať nejaké rozumy. Môžem iba povedať, že na tie naše "cesty" je to asi najlepšia voľba.

Kde se motorka cítí nejlépe a kde naopak ne?
Môžem iba potvrdiť to, čo píšu všetci čo ju jazdili. Motorka sa cíti najlepšie na kľukatých cestičkách, ideálne niekde v horách. Dlhé presuny po rovine sú na nej za trest, ale niekedy sa inak nedá..

Dá se s moto i dobře cestovat?
Dá sa, ale pre mňa ideálne do 300km za deň, potom si už jazdu neviem tak vychutnať a iba čakám kedy konečne prídem do cieľa.

DoktorARO
DoktorARO napsal 10.06.15 v 08:25 10b.

Pěkná spz :) Jinak dík a ať spokojenost trvá

JA-NE
JA-NE napsal 24.02.15 v 21:22

tak uz som neni v TT saaam? gratulujem

Miguel200SX
Miguel200SX napsal 06.01.15 v 14:05

Díky a chválim výber motoriek, tiež vieš čo je dobré

BoBo1
BoBo1 napsal 01.01.15 v 11:43 10b.

Pěknej chuligánskej rabiják. Zajímavá zkušenost s koupí.