Ducati Hypermotard 1100/1100S (2008)

Vlastník zone
Vloženo 23.7.2008
Aktualizováno 22.10.2023

Ducatku jsem koupil novou v Brandýsku, mám ji od března a zatím najeto 2500km. Zatím origo stav kromě krytu spojky. Samozřejmě se chystám na výfuky, i když seriový zvuk ujde taky.

Motorka koupena od Moto Robert Papežík - Perfektní služby, pěkná rodinná atmosféra.

První dojmy - První jízda byla perfektní, vyjel jsem na Buchláky a samozřejmě skoro celá jízda proběhla v dešti, takže parádní zajíždění. Jinak jsem tak něak čekal co bude, před tím jsem měl Multistradu 1000. Takže první dojem - neuvěřitelně fouká, nad 280km/2hod se začíná vrtět, ale už jsem si zvykl. Tlumič řízení by mohl být seriově.

Doplňky na motorce - Výfuky Termignoni plus jednotka, kryt spojky Tamburini, bágl na nádrži Famsa.

Tak na konci sezony 2015 už najeto 45.779km, moc to nepřibývá, tento rok úplně bez investic zato ve 2016 mě čeká velký servis, řemeny, řetězovka, obě pneu - takže pěkný.

Tak v sezoně 2014 najeto asi nejmíň za celou dobu, momentálně stav 40.711km. Hypermotard vše ok - zraje jak víno.

No zas něco přibylo na tachometru, Ducatka má už 37.000km, brzdy původní - desky i kotouče, spojka původní - a to je od začátku otevřený spojkový kryt, servisy pouze 3 a to v 12, 24, 36tis km, nic víc. Tak uvidíme, letos bych chtěl pokořit 50tis km, tak musím jezdit.

Tak rok zas utekl a Hypermotard má už najeto 32500km. Nebylo to moc za sezonu, když vezmu že jen cesta do San Marina ukrojila cca 2500km. Celkový stav bez jediné chybičky, pořád ji mám za to že je to funglovka a ono už se jde na 6 sezonu. Tak dlouho jsem nikdy jeden stroj neměl. Samozřejmě už pokukuji po nástupci, new Hypemotard či Hyperstrada, je potřeba se povozit a uvidíme.

Na tachometru na konci sezony 2011 se už ukázalo 27000km. Zatím bez jediné závady, jenom jezdím a dělal jsem servis ve 12000km a 24000km. Výměna oleje je předepsaná taky ve 12000km, ale měním zatím z prevence po 6000km. Hypermotard je pořád opticky jak nový, jen na předním válcu se sem tam odlupuje barva. Pneu vpředu třetí, vzadu 4, ale brzo bude potřeba nová. Nejlepší zkušenost zatím s Dunlop Sportsmart - na zadku vydržela nejvíc.

Tak na tachometru už mám 18500km zatím bez jediné závady. Dá se bez problému jezdit delší vzdálenosti, 600-670km mám vyzkoušeno. Pneu přední zatím druhá, zadní je už třetí a zatím nejvíc vydržela Michelin Pilot Power 2CT, má najeto 6tis km a něco ještě zvládne.

Zkušenosti s touto motorkou jsou samý dobrý. Nejdelší denní výlet byl 530km a dalo se to. Nad 150km/hod už dost fučí a je už trochu neklidná, zvlášť při vyklopených zrcátkách.

Tak už mám najeto 4800km a zatím žádný zádrhel. Zadní pneu už lehce po 3000km neměla moc vzorku, přední docela pořád dobrá. Vyměnil jsem originál výfuky za Termignoni, ovál 2 koncovky plus k tomu řidící jednotka Ducati Performance a sportovní filtr.Kryt spojky odTamburini a přítlačák STM.

icek123
icek123 napsal 21.06.18 v 12:04 10b.

Moc hezký, ať šlape !

Normik
Normik napsal 16.08.17 v 17:29 10b.

Luxus

Ada21
Ada21 napsal 19.07.16 v 14:09 10b.

nádhera

Sete
Sete napsal 03.04.14 v 12:11 10b.

Hezky Ti tam ty km naskakují , tak ať dál šlape jak hodinky ze Švajcu

JohnyBaroch
JohnyBaroch napsal 11.09.13 v 23:49 10b.

Moc pěkná