Honda VFR 750 (1996)

Vlastník janekbiker
Vloženo 24.10.2014
Aktualizováno 24.10.2014

Po Jawě 250 to byl můj první stroj, takže jsem tenkrát měl úplnou eufórii. Byla těžká s větším rozvorem kol, ale najezdil jsem na ni spoustu kilometrů.

První dojmy - Tím, že to byl můj první japonec, tak jsou mé dojmy zkreslené. Byl jsem mladý janek, který si na ní připadal jako pán světa. Pohodlná byla, ale v té době bych spíše ocenil jiný model, který by byl lehčí, ovladatelnější a hravější. Přece jenom jsem v té době byl ještě mladý jinoch.

Hondu VFR 750 jsem si vybral proto, že byla jediná dostupná mé finanční situaci a v okolí nebyla žádná jiná na prodej. Navíc byla od známého, takže jsem znal původ motocyklu.
Se svoji váhou a rozměry byla ideální na delší cesty. Díky široké zadní pneumatice držela na rovinkách stále stejnou stopu. Nejlépe jí bylo na rychlostních silnicích či dálnicích. Pokud nebyl motocykl vybaven cestovními kufry, tak spolujezdec měl podobné pohodlí jako na supersportu. Veliké a dlouhé sedlo způsobovalo, že při ostřejším brždění spolujezdec sklouznul pomalu až na sedačku řidiče.