Honda NC 750X (2014)

Vlastník CoMan
Vloženo 22.10.2014
Aktualizováno 22.10.2014

Verze DCT. Červená, dvě kola, chromový výfuk. Automat.

Motorka koupena od Motomo Břeclav - Velká spokojenost s přístupem p.Herzána. Můžu jen doporučit.

Honda DN-01: Zvítězil rozum na emocemi. Starší koncepce motoru. Málo místa na mé dlouhé nohy.

První dojmy - Láska na první pohled. Po pár ujetých kilometrech jsem si na ni rychle zvyknul. Při mé výšce 195cm je i velmi pohodlný posaz. Motorka je snadno ovladatelná na místě i za jízdy. Navíc má zavazadlový prostor v místě nádrže, do kterého se bez problému vlezou 2 litry Absolutky a 5 litrovek džusu.

Motorku bych doporučil pro - NC750X DCT můžu vřele doporučit každému, kdo chce motorku pro každodenní užívání, neřešit kam schová helmu nebo malý nákup a nechce být přitom ověšený kuframa. Super jízdní vlastnosti a nízké provozní náklady. Co více si přát? Milovníci vysokootáčkových frézek ať si koupí R1 nebo Hayabusu. DCTčka není třeba se bát. Každý kdo se s automatem projel jen zaraženě kroutil hlavou jak to funguje a jaké má jízdní vlastnosti. Řazení mi vůbec nechybí – o to víc se kochám :-)

Doplňky na motorce - Padací rám, enduro stupačky, vyšší sklo Givi. Chystají se AL kufříky, blastry, LeošVince výfuk.

S motorkou jsem zatím letos najel něco přes 8000 km a kromě pomateného počítače spotřeby a ujetých kilometrů mám jen slova chvály. Jsem velmi překvapen automatickou převodovkou. Jízdní režim D "želva" mám prakticky zařazený neustále. Spotřeba krásných 3.4l a dosažený dojezd na nádrž 400 km. Rychlejší režim S "zajíc" řadím v kopcovitém a zatáčkovitém terénu který chci projíždět pomalu (typicky na vyjížďce s harykářema) a nebo když potřebuji déle brzdit motorem. Spotřeba stoupne o pár deci na cca 3.6-3.8l podle toho jak moc vytáčím motor. Jezdím svižně v limitech vyhlášky – nejsem žádný aspirant na dárce orgánů.

Motor je nízkootáčkový a nejraději mám, když vrčí v rozmezí 2000-3500 otáček. Zvuk dvouválce pak lehce připomíná chopper. Motorka je celkově velmi tichá, neobtěžuje zbytečným hlukem. Převodovka řadí bez problémů. Podotýkám, že je potřeba se s ní naučit jezdit. Před zatáčkou a před předjížděním případně ručně podřadit a pokud motor náhle hodně vytočím, nečekat až tam sama zařadí vyšší kvalt a páčkou ho tam zařadit ručně. Plně manuální řazení prakticky nepoužívám, jen ve výjimečných případech.
Výkon motoru je pro mě dostačující. Mám rád nízkootáčkové velkobjemové benzínové motory i v autech, takže tady jsme se rychle skamarádili.
Jízdní vlastnosti jsou výborné. Motorka je díky nízkému těžišti snadno ovladatelná a do zatáček jde prakticky sama. Na písku, bahně nebo šotolině stačí jít do stupaček a projedete i na hladkých silničních gumách.
Mám obuto dvousměsovou Pirelli Scorpion Trail a po 8000km je vzorek prakticky netknutý jen se dělá menší ploška na obvodu. Takže tady taky spokojenost.
Servisní interval je 12000 km nebo jeden rok.

Dobi
Dobi napsal 09.11.14 v 23:37

nazdar nc no man ,vložil jsi docela pozdě a Herzán je kdo? Motomo Břeclav jsem navštívila ,ale nikdo se mě nepředstavil,asi jsi měl nějaké známosti .
Já jsem uživatelka již od 07/2014 a moc si to libuju ,Tdm 900 to není ale něco z toho vytlačím .Moc mě uspokojila na Korsice 3000km ,v pohodové jizdě.Jen se my ty km /denní nějak mažou ,Honda se pořád jen vymlouvá že stím něco dělá ale čekám už dost dlouho a Ty asi taky.
Je to fajn moto udělal jsi dobrou volbu

jakattara
jakattara napsal 29.10.14 v 18:01

Krásná práce, přeji hromady šťastně ujetých km ;)

petrasdominas
petrasdominas napsal 29.10.14 v 08:00

Pěkná. Vítám do party.
" Dráťa " bude mít zase záchvat.

Eyky
Eyky napsal 26.10.14 v 19:48 10b.

parádní..
Ať slouží jen a jen pro radost..

Geodet
Geodet napsal 22.10.14 v 23:35 10b.

Tak hodně štěstí s tem Pertinaxem.