Honda NX 650 Dominator (1996)

Vlastník jsmach
Vloženo 16.10.2014
Aktualizováno 13.5.2020

Oproti předchozí Jawě 125 Dandy mám konečně motorku :)

Motorka koupena od Bombnon (Zlín)

Kawasaki KLE 500: vodník,
Honda XL 650V Transalp: hmotnost, spotřeba

První dojmy - Jelikož jsem se týden před koupí svezl na sousedovu Dominátoru, nebylo pro mne svezení na mé vlastní mašině novinkou a první dojmy na mém stroji tedy nemohu popsat. Spíše popíšu dojem obecný. Kouzelný zvuk, pro mě eléva na těžkých strojích neuvěřitelný výkon a krouťák. Zatím jsem včera ujel cca 90km sólo (z toho 6km s dcerou), ale myslím si, že dálka (dálkou myslím více než 50km) ve dvou bude zážitek oproti dálce na 125. S Dominátorem (půjčeným od souseda) jsem se sžil po ujetí cca 6km, první jízdu 4km jsem byl vytřepaný z výkonu, zrychlení a váhy (180kg oproti 100kg Jawy 125 Dandy), ale druhá 30km jízda začala být po 2km zážitkem. Zatím je to jen silnice místy i III tř. tj. takodrom, terén jsem zatím nezkoušel.

Motorku bych doporučil pro - Učitě je Dominátor vhodný pro začátečníky ve vyšších kubaturách, kteří nechtějí jezdit jen silnice I. třídy. 13.5 2020 se slzou v oku prodán, uz jsem na něm moc nejezdil.

Doplňky na motorce - Zadní kufr.

Zvažoval jsem více značek stejné kategorie tj. silniční enduro (japonce a Aprilii), vodní dvouválce jsem nakonec vyřadil kvůli hmotnosti nad 200kg, přece jen jsem začátečník.
z modelů :
HONDA NX 650 Dominator, XL 600V Transalp, XR 650V Africa Twin
KAWASAKI KLE 500, Versys 650
SUZUKI DR 650 RSE
YAMAHA XTZ 660 Tenere a XT 600 Tenere
APRILIA Pegaso 650cube

nakonec vyhrál Dominátor, pro hrály reference o nenáročné údržbě (vyjma výměny oleje co 3000km), nízká hmotnost, rozumná spořeba a příznívé ceny.
S ročníkem 1997 (tj. poslední sérii) a nalítanými méně než 30 tis. km (podle dat STK první majitel v ČR stáčel o cca 2 tis. km dolů), jsem se vešel pod 40 tis.Kč,

---
zkušenosti z cest doplním časem, zatím jsem jel 100km asfalt a naprostá spokojenost jak s kochací rychlostí cca 50km/hod., tak s přesunem 110km/h.

edit: 19.10.2014:
Přídám pár fotek z letošní, asi poslední, projížďky za bizonem (sobota 50km, dnes 40km).

Dopoledne jsem strhl černý polep "karbon" z předního plastu, který podle mne Dominátora hyzdil a odhalil šedou metalízu s barevnou nálepkou Dominator.

technická dokumentace na serveru Hondy

petrchoulik
petrchoulik napsal 13.09.16 v 21:02 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 18.10.14 v 07:27 10b.

Jawa 125 není špatná, tohle je hlavně silnější. Přeju hodně kilometrů.

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 16.10.14 v 20:59 10b.

dobrá volba