Jawa 125 Dandy (2000)

Vlastník C6echKi4ek
Vloženo 11.10.2014
Aktualizováno 11.10.2014

Dobrá mašina na jakékoliv ježdění, naučení a i na menší cestování. Hodně mě naučila. Jediné co bych podotkl je objem nádrže 6,5 l, a vibrace v kritických otáčkách ale dá se to vydržet.

Honda CBR 125R: Nevyhovující stav prodávané motorky.

První dojmy - Motorka mě hodně naučila a do ruky mi padla hned při první jízdě. Spolu jsme zažili i první pád na štěrku ale odnesl to jen blinkr. Když jsem na ní poprvé jel ohromil mě její zvuk, stejně mě ale ohromily vibrace které jsou cítit v kritických otáčkách a spotřeba co by o něco vyšší než třeba Yamaha YBR 125 nebo Honda CBF 125.

Motorku bych doporučil pro - Motorku bych doporučil začátečníkům a každému kdo hledá moto na klasické ježdění a ne na nějakou ostřejší jízdu.

Doplňky na motorce - Kufr Kappa a předělané světlo na H4.

Moto bylo zakoupeno v únoru a do léta probíhala GO celé mašiny tj. Motor: Seřízení ventilů, kompletní čištění a seřízení karburátoru, čištění olejového síta a výměna oleje. Dále byl vyměněn zadní závěs motoru. Proběhlo kompletní přebroušení rámu, vidlí, kyvky, předních závěsů motoru a řídítek. Tento komplet byl nastříkán epoxidovou základní barvou, a vrchní syntetickou černou. Renovace se nedotkla plastů které se jenom rozleštily. Čím jsem byl nemile překvapen byla dostupnost dílů které bylo problém sehnat a stejně tak je dopasovat i když bylo uvedeno že jsou originální (př. Futra kyvné vidlice). Po začátku letních prázdnin byla mašina kompletní a mohlo se vyjet. Za krátkou dobu jsem se s motorkou sžil a překvapila mě její dobrá ovladatelnost. Brzdí krásně čemuž dopomáhá i zadní kotouč, líbí se mi dobré odpružení a díky tomu se i na horších cestách jede pohodlně. Za dobu co spolu jezdíme jsem neměl jediný problém krom praskání žárovek v koncovém světle. S moto se nejlépe jezdí na silnicích a ve městech ovšem pro ní není problém menší terén.

ThomsonMotorson
ThomsonMotorson napsal 14.10.14 v 09:38 10b.

At ti to jezdi

Milan1963
Milan1963 napsal 11.10.14 v 22:13

Pěkný stroj, přeju pohodové kilometry.