Jawa 125 Dandy (2012)

Vlastník Hanz08912
Vloženo 5.10.2014
Aktualizováno 5.1.2019

Nádherná,spolehlivá motorka, která se hodí do každýho počasí a dá se s ní i cestovat :)

Jawa 125 Dakar: Už nebyla ke koupi nová

První dojmy - Když jsem nasedl na motorku poprvý, přišlo mi jako bych na ní seděl od jakživa :) Při první vyjížďce se mi krásně vedla, pak začalo pršet a jízdní vlastnosti furt dobrý. Ve městě krásně akceleruje a tak není problém vyjet ze semaforu hned :)

Doplňky na motorce - Kufr givi 34 l, zadní nosič, držák na mobil

Jízda je na téhle motorce úžasná. Každej si na ní najde to svoje, je univerzální pro skoro každej terén, umí jet v klidu ale i se rozparádit :) Brzdy mají okamžitý nástup, nejsou gumový ale ani ne jedovatý :) Vzhledem k tomu že motorka je spíše silniční, tak jakmile jsem jel po polní cestě tak už se mnou házela a ovladatelnost byla o stupínek horší :) Nikdy jsem u ní neměl větší problém, jsou na ní levné náhradní díly a v Jawě Vám určitě rádi poradí s jejím servisem a zodpoví Vám veškeré dotazy :) Co se týče spotřeby tak pohoda, i když s ní jedu na full gas tak mi nežrala víc jak 3 l/100 km takže 1km je asi za 1 kč :) Jsem spokojen i s maximální rychlostí, není to sice motorka co by trhala rekordy, ale na to k čemu byla vyrobená slouží bezvadně, ve městě není problém být nejrychlejší na semaforech, mimo obci se furt krásně drží. Horší to už je na dálnici kde rychlost 110 km/h není největší, ale furt stačí :) S motorkou pravidelně vyjíždím jak na krátké cesty tak i na delší po republice :)
Edit 5.1.2019
Během roku 2018 jsem vyndal airbox a nahradil ho přímým sáním, poladil karburátor (bohatost, jehla, tryska) vzhledem ke změně sání. taky jsem předělal zadní držák SPZ, ten plastový jsem sundal a nechal tam kus silnějšího drátu který byl pod ním, držák hned vypadá lépe. S tím souvisela i výměna zadního světla za LED světlo. Také jsem sundal boční plasty kolem nádrže, a rozhodl se, že vyměním celý prostor kolem nádrže za novou nádrž, bez dalších bočních plastů (zatím je v plánu nádrž z 660 Sportard). Přední světlo a tachometr jsem předělal díky tomu tak, že se nyní otáčí společně s řídítky, a designově to vypadá lépe, ale uvidím ještě s tou nádrží jak to bude vypadat, teprve na ní šetřím :) Díky tomu, že byla většina motorky odstrojená díky všem těm plastům a nádrži, tak jsem rovnou "srovnal" elektriku, aby nebyla rozházená ve volném prostoru motorky, ale aby byla připevněná co nejvíc u rámu atd. Dále jsou v plánu ještě ledkové blinkry, jiné stupačky, páčky, gripy a úprava výfukových svodů a koncovky (výfuk chci vyvést ideálně nějak kolem sedla).
Momentálně mám rozebrané oba brzdové systémy kvůli revizi, rozhodl jsem se během toho, že brzdové třmeny nalakuju na červeno (ne, nechci falešný brembo, jen se mi to líbí). Zároveň budu na jaře měnit olej, brzdovou kapalinu, seřídím ventily, no a motorka bude v top stavu, pak sem určitě přidám fotku až budou všechny úpravy hotové :)

Milan1963
Milan1963 napsal 06.10.14 v 12:07 10b.

Krásný stroj. Přeju parádní kilometry a posílám 10 bodů.

Mr.Petr
Mr.Petr napsal 06.10.14 v 08:26 10b.

dandy je na naučení super

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 05.10.14 v 15:23 10b.

Ta Tvá Jawa vypadá fakt moc dobře gratulejšn