Jawa 125 Dandy (1998)

Vlastník Rotar
Vloženo 15.1.2013
Aktualizováno 15.1.2013

S motorkou jsem naprosto spokojen.

První dojmy - Na jízdě se mi líbila ta síla od spoda, že nemusíte pořád točit jako u 2 taktu. A ten zvuk nádhera. Motorka mi během dvou dnů padla do ruky a už jsem se s ní nebál jet kamkoliv.

Tento stroj jsem si vybral kvůli poměru cena - výkon a kvůli zvuku. Je teda pravda že v tom roce ve kterém jsme tu motorku kupovali byla ještě cena vyšší než teď ale pořád byla za dobrou cenu.
Jízda je na této motorce příjemná, motor zatím bez poruchy, brzdy taky dobré asi 2 krát měněné destičky. Podvozek také bez problémů zatím jsem se nikdy a nikde nezasekl. S ovladatelností jsem spokojen nic náročného. Žádný spolujezdec si zatím nestěžoval takže nemohu posoudit. Úložného prostoru motorka moc nemá ale je k ní možno dokoupit kufřík který mám a bohatě mi stačí. Spotřeba se pohybuje podle stylu jízdy a terénu já mám průměrnou spotřebu tak 2,8 - 3,2 l / 100km ale většinou se dá vejít pod ty 3 litry. Servis jelikož můj strejda má servis motorek jsem bez problémů a jinak si myslím že se dá v pohodě sehnat to co potřebujete. Poruchy jediné co se mi stalo bylo že se trošku ohnul ráfek a ten do té doby než jsem to zjistil píchal duši ale pak jsem na to přišel, nechal jsem ráfek vyklepat a je to zas bez problémů. Jediné co se děje za nějaký čas je že praskají žárovky ale zase to není nic hrozného.
Nejlépe se motorka cítí na silnici ale klidně s ní můžete jezdit jak po polních tak i lesních cestách bez problémů. Ve městě samozřejmě jak to tak bývá je o trochu větší spotřeba ale ne nějak hodně.
Myslím si že se s touto motorkou není problém cestovat ale já s ní ještě tolik necestoval takže vždy tak po 120 km ujetých v kuse dávám motorce tak 20 min pauzu.
Maximální rychlost je tak o kolo 120-130 km/h podle toho jak máte motorku doladěnou a zajetou já s ní klidně 125 km/h po rovině jet můžu.
Doporučuji koupit tuto motorku tak do R.V. 2004 pak do ní začli dávat čínské motory Lifan které nejsou tak spolehlivé !
Výkon 9,4 KW

Lubos92
Lubos92 napsal 29.04.14 v 15:40

Pěkná .

Dante76
Dante76 napsal 15.01.13 v 16:25 10b.

No tak hlavně aby ti to jawaření vydrželo ;)