Jawa 125 Dandy (1998)

Vlastník Radunov
Vloženo 30.10.2008
Aktualizováno 6.11.2009

Moje, druhá po pařezovi,, při tom stavu je to bomba, měla najeto 17675km, má nově svařený a nastříkaný plasty, proto je tak pěkná xD. Výkon 9,4kW,

Maximální rychlost 132Km/h po rovině v jednom, ve dvou 125km/h (nesnáším ty komentáře, které vyvracej tu rychlost!, tak si je odpusťte, jako slepej nejsem a myslete si co chcete!, nikdo jste ji neviděl v akci tak nehaňte!!!), proto myslím že 150tkovej kit pro mě nemá smysl, natož ještě 17ti kolečko ( to leda kvůli spotřebě, ale to raděj tu decku benálu navíc dám, a budu mít aspoň větší sílu a akceleraci, na maximálce by mi to stejnak nepomohlo, protože by to motor nejspíš nevytočil ) koukal jsem na nějakej web a tam měl ten kit +17zubé kolečko=rychlost po rovině 120-130km/h -jen? ha, tak to na to raděj kašlu, dobře zajetej válec a seřízená motorka je lepší jak nějakej kit, na kterej není ta motorka stavěná (rapidně sníží životnost namáhaných součástek) .jinak motorově nejlepší jsou ročníky s motorem CPI, který mám já, jedou daleko lépe než motory Lifan i přes to, že mají v TP psaný stejný výkon! S motorem Lifan, co tak čtu, mají problém jet 100kou po rovině.! xD,určitě se vyplatí odpružit ty plasty a hlavně zadní světlo, nic pak nepraská!  Jinak je slyšet jak cvakaj ventily, ale to mě už nevyvádí z míry xD, výfuk má dost slušný zvuk na základový, lepší jsem slyšel jen u Mz 125 Rt!!! Upravili jsme zadní světlo - praskali žárovky, tak jsme ho uložili přes gumovou trubku a nepraská nic :D - paráda! Jak se nadává na ty vibrace od motoru, tak mě to teda nevadí - pařez taky vibroval, to může vadit tak nějakejm mětskejm  pohodlnejm zazobánkům :P. Jinak 2 dny po dešti v terénu mi hrabala bez spojky i na 5kua pořád jsem jel stejně jen 30km/h :D! Jako naprostá spokojenost, jen se maličko bojím toho, že údajně zkrachoval výrobce mého motoru :( ( ale snad to je cajk, děda má známého u plochodrážní jawy, který mi říkal, že přesně tyhle motory používaj, a mají svoje tuningové díly: dvojdílný výfuk s laděnou koncovkou a tak, tak doufám že i náhradní díly xD)

Už se mi povedlo přetrhnout řetěz (řetěz byl už hodně optřebovaný a neustále se hodně vytahoval a já nestačil ho napínat, až jednou jsem krosil na polňačce a když jsem vyjížděl z ní n a silnici, ke který je hrb, tak se to tam zhoupla ta zadní kyvná vidlice a řetěz se zřejmě vzpříčil v krytu řetězu a protrhl ho) , vše jsem dal do kupy koupí řetězu od firmy ČZ za 250Kč (Original údajně stojí 650Kč, ale čz je česká kvalita) a protrhlý kryt řetězu na motoru (řekl bych že je to litina) jsem srovnal kladívkem.

Tak a  max. rychlosti na kvalty:

1.   50Km/H

2.    75Km/H

3.    100Km/H

4.    115Km/H

5.  132Km/H

Chcete si užít zábavu? Vypravte se s Dandy na sníh, nejlepší asi mírně projetý zasněžený silničky v okolí :)...vzal jsem páteřák, místo plexi brýle na lyže...a tradá...sebevrah nejsem, tak na předek vůbec nebzdím :D, zvládal jsem brzdit plynem a řazením dolů nebo přerušovaně brzdit na záda.moooc mě to bavilo.si člověk připadá pak jako na Supermotardu, když ho pořád předjíždí zadní kolo a hrabe to i na 5tku (to i na rozblácený polňačce ;))...hurá do toho xD

jáwkastroj
jáwkastroj napsal 21.02.17 v 11:51 1b.

Pobalil si

PayazZ
PayazZ napsal 23.04.15 v 09:27

jj ten tacháč kecá strašlivě. Zkus at ti to někdo změří autem nebo si dej GPSku a uvidíš sám

Unblock
Unblock napsal 15.04.13 v 20:08 10b.

dawe1
dawe1 napsal 24.09.12 v 10:28

no ty si vtipnej chlapče... já osobně jel na dandyně 140 a ručičku jsem měl i za touto hodnotou! Ale to sem jel z kopce a jen opravdu malinko ten tacháč na dandyně kecal . Řekl bych že víc jak 100 jsem určitě na ní nikdy nejel. nesmíš věřit co ti ukazuje ručička na rychloměru. Rád si přidává. Ale jestli tomu věříš...tak prosím nebudu ti brát iluze

Mašík.
Mašík. napsal 21.03.12 v 11:43

tak to musíš někdy přijet to bych rád viděl tu rychlost, kámšo tu má dandy stím stejným motorem a tachometr mu ukazuje 120 a reálná rychlost je okolo 100 a ty vybrace to ej peklo nechtěl bych na tím teda sedět ve 130 jinak ať teda slouží dobře!!!