Honda VTX 1300 (2008)

Vlastník Smrža
Vloženo 2.10.2014
Aktualizováno 3.8.2015

Dlouho jsem přemýšlel o Harleyi a nad japonskou rýží trochu ohrnoval nos. Bohužel peněz na větší H-D se nedostávalo a na cenově dostupném Sportstrovi jsem si při svých 185 cm připadal jako vosa na bombónu.

Mé rozhodnutí proto nakonec padlo na Hondu VTX

První dojmy - Bez nadsázky můžu použít termín "láska na první pohled". Žádný subtilní prcek, zároveň ale ani žádný dědkovský autobus. Prostě krásná, nepřeplácaná klasika. Když jsem pak navíc po nastartování prvně uslyšel ten "ventilátor z pekla" který se linul z laďáků od Vance and Hines, bylo jasné že tenhle mazel půjde do mojí garáže :-)

Doplňky na motorce - Lak na zakázku
Sedačky Mustang
Laděné výfuky Vance and Hines
Hypercharger od Kuryakyn a sportovní vzduch. filter

Prostě nádherná klasika - rovná široká řidítka, široká nádrž, nízký posez, brutální zvuk a krásný výkon.

I přes větší váhu a mohutnost mě překvapila slušná ovladatelnost a velmi solidní jízdní vlastnosti.

Výkon, který je u tohohle konkrétního kousku ještě zvýšen laďáky Vance and Hines, hyperchargerem od Kuryakynu a karburátorovým kitem, je víc než slušný. Za jedinou slabinu na kterou je dle mého potřeba si dát pozor jsou snad jen trochu slabší brzdy.

Vzhledově je to dle mého nádherný chopper ze staré školy s brutálně sportovním duchem a sexepílem. Dělat z něj autobus, instalovat větrné štíty, rádia nebo zpátečky by mi proto přišlo jako zvěrstvo

A jestli se na něm dá cestovat? Objet svět se při dostatku odhodlání a odvahy dá snad i na babetě, tak proč by ne na tomhle pohodlném krasavci Jasně, na džungli, poušť nebo nezpevněné šotolinovky to není

červen 2015 - v rámci velkého servisu v Hondě vyměněny přední destičky a nahrazeny za racingové. Jejich životnost sice bude zřejmě kratší, ale aspoň to konečně brzdííí Všem doporučuji!

Tyr_cz
Tyr_cz napsal 21.07.22 v 15:12 10b.

Zdar, chvalim krasny stroj i popis. Jestli se zadari, tak pristi sezónu si taky jednu poridim. Videl jsem i tvé video kde mluvíš o Adelce a zaujaly me ty zámky na brašny. Mohl by jsi mi poslat odkaz nebo obrázek jak se takové zámky daji udělat? Diky za info a jeste jednou pochvala za vymazlenou Adelu

Čadil
Čadil napsal 18.03.18 v 16:57 10b.

mooc krásná

drak67
drak67 napsal 18.02.17 v 21:24 10b.

10 b. parádní mašina a ty tvoje vlogy jsou SUPER .Konečně někdo kdo se dobře poslouchá a na co se dá dívat .Jen tak dál pokračuj.

FEAR
FEAR napsal 24.07.16 v 18:21 10b.

Parádní A dobrý vlogy na yt

BigRad
BigRad napsal 03.08.15 v 23:01 10b.

Jooo, je to krásná kovadlinka Máš to za 10 Zdraví dědek z autobusu...