BMW R 1150 RT (2001)

Vlastník samotář47
Vloženo 29.9.2014
Aktualizováno 29.9.2014

Pohodlná cestovní motorka. Poslušná, s příjemnou spotřebou, vhodná pro kratší i velmi dlouhé cestování.

Motorka koupena od FIRMA:Motobikes Bylany (Bylany)

První dojmy - Na 14 denní dovolené ujeto prvních 3 000 km. Do ruky padne motorka po pár kilometrech. Příjemná jízda i v horších klimatických podmínkách. I přes větší váhu s plně naloženými kufry je motorka svižná a snadno ovladatelná.

Motorku bych doporučil pro - Motorku doporučuji těm, kteří už mají nějaký ten kilometr najetý a počítají i delším cestováním.

Doplňky na motorce - Pouze držák navigace vlastní výroby.

BMW 1150 RT jsem vybral pro ježdění s větším pohodlím. Dosud jsem jezdil na Yamaze 1100BT Bulldog. Po dosud najetých kilometrech jsem určitě zvolil dobře. Jízda je pohodlná, klidná, ale svižná. Motor si bere odspodu a dobře akceleruje. Jenom zvuk je poněkud přiškrcený.
ABS velmi dobrá věc. Brzdy hodně citlivé. Hrubé zacházení nesnášejí.
Podvozek dobře vyladěný, sedí spolehlivě. Motorka je dobře ovladatelná ve všech rychlostních režimech. Opatrnost je třeba, vzhledem k váze, při manipulaci na místě.
Úložný prostor 3 kufrů, je relativně velký, ale díky členitě profilovaným dnům, je jejich plné využití trochu složitější.
S plně naloženou motorkou, bez spolujezdce, se spotřeba pohybovala od 5 do 5.5 l/100km
Zatím jezdím bez poruch a bez nutnosti vyhledat služby servisu.
Motorka se nejlépe cítí na volné silnici. Ani město jí nedělá problém. Málo se hodí do díky své konstrukci do terénu. To od ní ale asi nikdo, kdo si jí pořídí, neočekává.
Závěr z dosavadní zkušenosti : vynikající stroj na delší cesty po regulérních silnicích.

skyair
skyair napsal 22.03.15 v 13:19

Ahoj Petře, to je ten správný "křižník" na cesty. Ať ti slouží stejně dobře jako ten můj. 10

BaluJarda
BaluJarda napsal 12.01.15 v 07:22 10b.

Hezká a dobrá motorka ,máš to za 10
Přeji jen samou pohodu na cestách

střelec
střelec napsal 17.11.14 v 20:17

AHoj Petře, gratuluji k přechodu na BMW. Je to super mašina, tak ať Ti to šlape!

JirkaMetal
JirkaMetal napsal 29.09.14 v 18:56 10b.

Supr bavorák přeji pohodu v sedle