Yamaha FZ6 Fazer S2 (2008)

Vlastník p_swobik
Vloženo 20.9.2014
Aktualizováno 15.7.2016

Lehce ovladatelná, dravý design, příjemný pro sportovnější i cestovní styl, dostatečný výkon i pro cestování ve dvou..

Suzuki DL 650 V-Strom: Rozhodnutí bylo nakonec pro sportovnější styl mota.

První dojmy - V nižších i středních otáčkách klidný stroj, tedy pro vracející se ho motorkáře zpět do sedla to byl velice příjemný fakt. Jako 4-vál mi ledacos odpustil :-). Ve vyšších otáčkách si člověk s tímto strojem dokáže užít taky své.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky i pokročilé.

Doplňky na motorce - Držák na boční kufry + kufry Givi V35, origo padáky, sport páčky, zadní led světlo, boční i hlavní stojan, zásuvka 12V a dále postupně dovybaven turistickým plexi Puig s Mra deflektorem, nosičem zadního kufru + kufr se zahrádkou V46 Givi, ukazatel zařazené rychlosti Gipro, vyhřívané hefty Oxford..

Stroj byl vybrán pro jeho původ, sportovnější styl a design, dostatečný výkon i pro cestování ve dvou, nižší i střední otáčky klidný stroj, při vyšších otáčkách se stává ze stroje docela dobrý dravec , jízda na silnici skvělá a zvládne i drobné nerovnosti bez ztráty pohodlí na moto, pro vzpřímený posed skvělý i na delší trasy, úložný prostor je tak pro základní nářadí a lékárničku, spotřeba cca 5,5 l/100km při klidnějším cestování v jednom, nádrž pro dostatečný dojezd. Zatím není na moto moc najeto, takže poznatky pouze základní.

Zkušenosti po dvou letech..dal jsem se hodně na cestování, když bych měl shrnout poznatky, tak snad jen řazení z 1 na 2 trošku hlučnější, ale aspoň víte, že tam je a pro FZ typická věc, po delších cestách cca 500km denně, by vůbec nebylo špatný např. gelový sedlo a dost o něm přemýšlím. Motorka se cítí nejlépe na pěkných silnicích (tak jako asi všechny silniční motky), ale dá i menší terén, ale tam už se prostě moc necítí... absence nastavení předních vidlic někdy chybí...změna řetězové sady z 16/46 na 15/47. Změna jde poznat, není potřeba tolik řadit a větší rozeta si poradí i v menších otáčkách. Odcestoval jsem na ní za necelé 2 roky přes 20 tis. a jsem spokojený. Pravidelný servis, bez poruchy a šlape jako hodinky...

NIKIS2202
NIKIS2202 napsal 24.11.16 v 10:38 10b.

Krásná mašina , perfektně vybavená na cesty, tak ať šlape

wsbk
wsbk napsal 15.07.16 v 22:01 10b.