Honda XL 125V Varadero (2010)

Vlastník BakiV
Vloženo 18.9.2014
Aktualizováno 18.9.2014

Pohodlná, dobře ovladatelná a elegantní Honda :D

Yamaha WR 125R: Dlouhou dobu jsem nemohl najít dobré inzeráty.
Yamaha YZF-R125: Absence kufru, nedostatek místa pro spolujezdce.

První dojmy - Mé první dojmy z ní byly dost smíšené. Při první jízdě jsem byl naprosto uchvácen její pohodlností a velikostí. Je to sice moje prví motorka, ale podle zkušeností s jízdou na jiných 125 jsem se pevně utvrdil, že jsem udělal dobře při koupi Hondy.

Tuto motorku jsem si vybral po dlouhém vybírání mezi výše psanými stroji. Jsem začátečník, takže moje první motorka měla být hlavně pohodlná a dobře ovladatelná, abych postupem času mohl dostat nějaké zkušenosti pro další stroje. Začátečník jako já také dost ocení, kvalitní a dobře posazená zrcádka do kterých je opravdu dobře vidět. Vše na ní funguje bezchybně. Má krásný zvuk a její obrovskou výhodou je přístrojová deska, která je dobře přehledná a ikdyž na ní svítí slunce, tak je vše bezproblémově vidět. S brzdami jsem nikdy problém neměl, a myslím si, že takhle těžký stroj jako je Varadero dokážou dobře ubrzdit. Jedním z důvodů, proč jsem si vybral právě Velkou motorku je to, že jde na její zadní úchyt přidělat téměř jakýkoliv kufr, což je podle mě ohromná výhoda. Mám na ní najeto bezmála 1 000 km a vše zatím šlape jako hodinky. Pro tuto motorku je bezpochyby nejlepší silnice, protože vysoká motorka má i vysoké těžiště. Jak sem si už sám vyzkoušel, tak není dobré jezdit moc do terénu, protože při jízdě po vlhké trávě se stává, že zadní kolo i při sebeopatrnější jízdě podklouzne a najednou jste na zemi a ani nevíte jak :D. Což neni problém jen této motorky, ale všech motorek se silničnímy koly. Jak už jsem se zmiňoval, tak je motorka pohodlná a proto se na ní i dobře cestuje. Její další výhodou je velký obsah nádrže, což zajišťuje velký dojezd bez zbytečných zastávek pro doplňováni paliva.

speroure
speroure napsal 14.12.15 v 18:55

Moc pěkný varan :) Mám dotaz ohledně klínu. Jak je připevněn, čím, atd. :) Díky, kdyžtak zprávy :)

HQMario
HQMario napsal 23.09.14 v 07:17

Honda - to je záruka kvality a spolehlivosti, navíc ta tvoje vypadá, že je v perfektním stavu. Takže gratuluji k dobré volbě a přeji ti hodně příjemných zážitků i šťastných kilometrů.

werfewr
werfewr napsal 22.09.14 v 23:28 10b.

wonder184
wonder184 napsal 22.09.14 v 23:02 10b.

Jako základ to máš pěkný, teď už jen postupně vylaďovat . Já mám na svém varanu najeto necelých 50 000km a s klidem můžu říct, že vše šlape jak má. Tak přeju hoodně zážitků na cestách a pěkné počasí . 10b

Weeder
Weeder napsal 18.09.14 v 21:58 10b.

Dobrá motorka brácho Musíme zase udělat výlet!